LIGA 13: Blanušina "bomba" za pobjedu Borca!

Košarkaši Borca slavili su u utorak nad Zrinjskim u Mostaru rezultatom (75:72) u prvoj utakmici 13. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

LIGA 13: Blanušina "bomba" za pobjedu Borca! Izvor: MONDO

Ono što su propustili protiv Mladosti u Banjaluci u prošlom kolu, crveno-plavi su debelo naplatili u Mostaru protiv Zrinjskog!

Borac je gubio većim dijelom meča, ali je u posljednjem minutu bio na korak do pobjede u fantastičnom finišu. I to prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Maksimu Šturanoviću i preciznošću Srđana Lončara sa linije slobodnih bacanja u trenucima kad se lomio rezultat.

Međutim, s "penala" je uzvratio Marsel Džons (72:72) i samo dvije sekunde su ostale Banjalučanima za posljednji napad…

Odgovornost je poslije tajm-auta Drage Karalića preuzeo Srđan Blanuša i pogodio trojku-bombu sa zvukom sirene za petu pobjedu Borca!

Trener Banjalučana sa samo deset igrača maestralno je svoju ekipu suprostavio "plemićima", koji su vodili cijelo poluvrijeme iako ta prednost nije prelazila pet-šest poena.

Na odmor se otišlo sa (37:34) u korist Zrinjskog, ali je domaćin početkom trećeg kvartala serijom od 11:2 stekao osjetnijih +12. Međutim, Banjalučani su uspjeli da se vrate i konstano prijete preokretom u posljednjoj četvrtini, što se na kraju i dogodilo.

Banjalučke košarkaše predvodio je Maksim Šturanović (23 poen, 7 skokova), a solidan učinak imali su i Srđan Lončar (14) i Darko Kastratović (13 koševa, 6 asistencija). Junak pobjede Blanuša takođe je bio dvocifren sa 10 koševa.

U mostarskom taboru s košgeterskim učinkom prednjačio je Almir Hasandić sa 17 pogodaka, a dvocifreni su takođe bili i Armin Avdibegović (14), Marsel Džons (13), Aleksandar Radulović (12) i Dijego Kapelan (11).

Borac je petim trijumfom preskočio na tabeli Lige 13 ekipu Zrinjskog, kojoj je ovo bio osmi prvenstveni poraz.