ABA: Radnički dobar, Makabi mnogo bolji

Kragujevčani na momente pružali jak otpor prvaku Izraela, Blu i Smit sa ukupno 45 poena predvodili goste do pobjede - 91:70.

ABA: Radnički dobar, Makabi mnogo bolji Izvor: MONDO

Praznik košarke u dvorani Jezero, gdje su navijači imali priliku da vide četvorostrukog prvaka Evrope i jednog od kandidata za sam evropski vrh i ove sezone.

Što se tiče ABA lige, biće iznenađenje ako Makabi (skor 11-1) ne ode na Fajnal for kao prvoplasirana ekipa.

Tim Dejvida Blata već u sedmom minutu je stekao dvocifrenu prednost (18:7), na poluvremenu imao "plus 20" i zatim rutinski odigrao drugi dio utakmice 13. kola - 70:91 (16:24, 14:26, 27:23, 13:18).

Radničkom je prekinuta serija od pet pobjeda, koja je uslijedila nakon pet vezanih poraza, pa na prazničnu pauzu odlazi sa učinkom 6-7.

Dejvid Sajmon protiv Makabija je bio najefikasniji sa 17 poena i šest skokova, dok su Majk Skot i Stefan Sinovec ubacili po 11.

Dejvid Blu (23 poena, trojke 5/8) i Devin Smit (22, trojke 4/5) bili su izuzetno šuterski raspoloženi i neumoljivo su kažnjavali prepoznatljivu "usku" odbranu ekipe Radničkog.

Kit Lengford je većinu od svojih 17 poena postigao poslije ulaza pod koš, a džinovski centar Sofoklis Skorcanitis 12.

Radnički je u nekoliko navrata uspio da podigne na noge svoje pristalice, međutim, nije mogao da u kontinuitetu parira budućem učesniku Top 16 faze Evrolige (žrijeb je u srijedu).

Kada su Danilo Mijatović i Miljan Pavković trojkama smanjili na 22:26 u 12. minutu, Makabi je odgovorio agresivnom odbranom, ukradenim loptama i serijom od čak 16:0 za samo četiri minuta - 22:42!

Tu je utakmica praktično i odlučena. "Žuti" iz Tel Aviva održavali su prednost na oko dvadesetak poena do sredine treće dionice, kada su Sinovec, Pavković i Šveđanin Gadefors poveli Radnički u seriju od 12:0.

Pri rezultatu 55:65 imali su šansu da krenu u novi napad, ali je Džejms došao do ofanzivnog skoka, a Ohajon poentirao uz prekršaj Pavkovića. Nikolićevi momci nisu mogli da poentiraju u naredna tri minuta, što je gostima bilo dovoljno da se ponovo "odlijepe".

Makabi ostaje u Srbiji do četvrtka, kada će u Vršcu odigrati zaostalu utakmicu 6. kola sa Hemofarmom.

Krka - Zlatorog 72:67

TABELA: Makabi 11-1, Cedevita 11-2, Partizan mt:s 9-4, Budućnost 9-4, Olimpija 8-5, Zagreb 7-5, Cibona 7-6, Radnički 6-7, Široki 5-7, Hemofarm 4-8, Krka 4-9, Crvena zvezda 3-10, Helios 3-10, Zlatorog 2-11.

(MONDO, foto: ABA - arhiva)