• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Evroliga i zvanično promijenjena

Najjače evropsko klupsko takmičenje funkcionisaće od sezone 2012/13 u novom formatu. U Top 16 fazi biće formirane dve grupe od po osam timova. Igraće se i petkom.

Čelnici lige ozvaničili su najavljeno tokom jeseni i donekle izmenili sistem takmičenja.

Prva promjena odnosi se na kvalifikacije, u okviru kojih će osam ekipa (umjesto 16) pokušati da izbori mjesto u Evroligi na jednom turniru.

Druga, bitnija izmjena, predviđa formiranje dve grupe u Top 16 fazi. Ojbe od po osam ekipa.

Zahvaljujući toj odluci povećaće se broj jakih utakmica, pa će svaka ekipa koja izbori učešće u toj rundi takmičenja umjesto šest odigrati 14 mečeva.

Novi sistem predviđa da timovi koji su se plasirali u Top 16 odigraju do četvrtfinala 24 utakmice, a da oni koji završe učešće u prvoj fazi, kao i do sada, igraju deset mečeva.

Naredne sezone neće biti ni žreba za TOP 16, pošto će šesnaest timova biti raspoređeno na osnovu učinka u uvodnim grupama

To će biti uči i to prema principu:

Gropa E: A1, B2, C3, D4, C1, D2, A3, B4
Group F: B1, C2, D3, A4, D1, A2, B3, C4

Najbolje četiri ekipe iz svake grupe plasiraće se u plej-of, poslije koga će biti poznata imena klubova koji će učestvovati na završnom turniru.

Rukovodstvo Evrolige "pozabavilo" se i kalendarom, pa će ove sezone ustaljen princip igranja petkom biti produžen i na naredne sezone.

"Želja Evrolige je da izmjenama omogući više zabave navijačima i omogući im da češće gledaju međusobne okršaje najboljih timova Evrope. Takođe, cilj je bio i da se mečevi igraju i neuobičajenim danima kako se utakmice ne bi poklapale sa mečevima drugih međunarodnih sportskih takmičenja", piše u zvaničnom saopštenju rukovodstva Evrolige.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC