ABA: Olimpija kao Feniks

Ljubljančani kao gosti savladali Zagreb i ostali na korak iza beogradskih crno-bijelih.

ABA: Olimpija kao Feniks Izvor: MONDO

Košarkaše Partizana mt:s sigurno je zanimalo šta će Olimpija da uradi u nedjelju u Zagrebu u pretposljednjoj utakmici 18. kola ABA lige, jer im predstavlja konkurenta u borbi za plasman na Fajnal for. Ljubljančani su kao gosti protiv "mrava" ostvarili 11. pobjedu i kao petoplasirani ostali na korak iza crno-bijelih.

Zagreb - Olimpija 74:78 (20:21, 16:8, 24:18, 9:22, 5:9).

U Zagrebu se igrao produžetak, jer su gosti u posljednjoj četvrtini uspjeli da stignu veliku prednost domaćina. "Mravi" su vodili 62:47 na startu tog perioda, ali je poslije 40 minuta igre bilo 69:69. U dodatnih pet minuta Olimpija je bila bolja.

Vladimir Dašić je sa 21 poenom i šest skokova bio najzaslužniji za uspjeh Olimpije. Kod domaćina Mario Kasun je uz 19 poena imao i 15 skokova.

Cedevita - Crvena zvezda Beograd (20h)

TABELA: Makabi 17-1, Cedevita 13-4, Budućnost 13-5, Partizan mt:s 12-6, Olimpija 11-7, Radnički 9-8, Široki 9-8, Cibona 9-9, Zagreb 9-9, Crvena zvezda 6-11, Hemofarm 5-13, Helios 5-13, Krka 4-14, Zlatorog 2-16.