LIGA 13: Igokea pregazila Borac

Igokea deklasirala Borac u Banjaluci rezultatom 89:67, Čapljina bila još ubjedljivija protiv Zrinjskog 104:70, takođe u gostima.

LIGA 13: Igokea pregazila Borac Izvor: MONDO

Duel Borca i Igokee nekada se mogao nazvati derbijem, ali već nekoliko vrijeme to nije. Ekipa iz Aleksandrovca u nedjelju je po treći put ove sezone savladala Borac, ovog puta u okviru 18. Kola Lige 13, a rezultat je bio ubjedljiv 89:67. 22-16 15-29 18-24 12-20

Borac je iznenadio protivnika i dobio prvi period igre rezultatom 22:16, ali Igokea je uzvratila kako se i očekivalo. Odličnom igrom u drugoj četvrtini Igosi su preokrenuli razultat i došli do “plus 8” na kraju prvog poluvremena.

Lider Lige 13 nije dozvolio iznenađenje u nastavku već je samo uvećavao prednost koja je na kraju narasla na konačnih plus 22 – 89:67.

Najzaslužniji za pobjedu Igokee bio je Dozet sa 17 poena, Komatina i Miletić dododali su po 13, a Aleksić 11 poena. Kod domaćina se istakao Kastratović koji je sa 21 poenom bio najbolji strelac meča.

Još ubjedljivije slavila je Čapljina na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog – 104:70.

Domaći košarkaši vjerovatno su već na pauzi između dva poluvremena željeli da idu kući, pošto je na semaforu tada stajalo 55:30 za goste.

Rezultatska katastrofa Zrinjskog samo je povećana u nastavku, pa je Čapljina na kraju ostvarila više nego ubjedljivu pobjedu 104:70 i prestigla Bosnu na tabeli. Sada je Čapljina druga, iza Igokee, ali Sarajlije imaju utakmicu manje.

U redovima Čapljine Jagodić Kuridža ostvario je dabl-dabl sa 17 poena i 13 skokova, kao i Brkić sa 16 poena i 10 skokova, a samo jedna skok nedostajao je Kovačeviću da i on upiše dabl- dabl – stao je na 13 poena i 9 skokova.

Kao i na meču između Borca i Igokee, najefikasniji igrač utakmice je iz redova poraženih, ovdje je to bio Klarica sa 20 poena.