EL: CSKA moćan i na kraju

Krstićev i Teodosićev tim ubjedljivo pobijedio Efes u Istanbulu (82:65), tako da je u 16 utakmica do četvrtfinala doživio samo jedan poraz.

EL: CSKA moćan i na kraju Izvor: MONDO

CSKA i Barselona plasirali su se u četvrtfinale plej-ofa Evrolige kao dvije najuspješnije ekipe ove sezone.

I jedni i drugi ostvarili su ukupan skor 15-1, s tim da je Barsa poražena još u 9. kolu prve faze od Montepaskija, dok je Top 16 fazu završila sa stoprocentnim učinkom.

CSKA je poslije 13 pobjeda zaredom izgubio u 4. kolu Top 16 od Galatasaraja.

Druga posjeta gradu domaćinu Fajnal fora bila je mnogo uspješnija od prethodne, pošto je Anadolu Efes savladan rezultatom 82:65 (22:20, 25:17, 17:17, 18:11).

Nenad Krstić je za 23 minuta zabilježio 13 poena i četiri skoka, a Miloš Teodosić šest poena i četiri asistencije.

Kod domaćina su prednjačili Saša Vujačić sa 17 i Duško Savanović sa 16 poena.

Savanović je uz to imao pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte, za najveći indeks korisnosti na utakmici - 25.

Meč nije imao nikakvog rezultatskog značaja, pošto je CSKA već obezbijedio prvo mjesto u E grupi, dok Efes nije imao nikakvih šansi da se pomjeri sa dna tabele, ali su njegovi igrači bili motivisani dolaskom novog trenera Ilijasa Zurosa.

Ipak, taj angažman držao ih je u "igri" do pred kraj druge četvrtine, kada su "armejci" prvi put stekli dvocifrenu prednost.

Trojka Šveda tri sekunde prije kraja poluvremena (47:37), a zatim i trojke Kirilenka i Teodosića na startu treće dionice (53:39) učvrstile su CSKA u kontroli utakmice. Razlika u korist gostiju do kraja meča se kretala između devet i 19 razlike.

Ko će iz ove grupe u četvrtfinale kao drugi, odlučiće meč Olimpijakos - Galatasaraj.