LIGA 13: Borac propustio da otpiše Vogošću

Borac je u subotu propustio priliku da osigura opstanak u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Bosna slavila nad Servicijumom poslije produžetka.

LIGA 13: Borac propustio da otpiše Vogošću Izvor: MONDO

Banjalučani su u okviru 23. kola Lige 13 poraženi u Vogošći (94:85).

Domaćin je pred 23. kolo prvenstva bio u najtežoj situaciji i za Vogošćane je ovaj meč bio "biti ili ne biti". Ipak crveno-plave su uspjeli da slome tek u posljednjoj četvrtini i upišu šesti pobjedu u šampionatu, koja im daje kakve-takve šanse da u posljednja tri kola mogu da izbore opstanak.

Vogošća - Borac (94:85), po četvrtinama 22:16, 23:27, 18:21, 31:21.

Izabranici Drage Karalića imaju pobjedu više i bolji međusobni skor od Vogošće pošto su u prvom dijelu sezone slavili sa više od 30 razlike, a do kraja dočekuju Leotar i Zrinjski, a u goste idu Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Bolji međusobni skor, Borac ima i protiv Čelika i Brotnja, što može da bude ključna prednost u trci za opstankom u košarkaškoj eliti BiH, bez obzira na ovaj subotnji poraz.

Najbolji kod Banjalučana bili su Srđan Lončar (25 poena) i Darko Kastratović (15), a dvocifreni su još bili i Ognjen Milekić i Maksim Šturanović sa po 11 pogodaka.

Ekipu iz sarajevskog predgrađa predvodili Mujo su Turković (23) i Armin Čengić (21 poen, 11 skokova), a dabl-dabl učinak takođe je ostvario i Sead Hadžifejzović sa 18 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Sarajevska Bosna je teškom mukom savladala Servicijum na svom parketu rezultatom 106:101 i to nakon produžetka.

Gosti iz Gradiške su nakon prve četvrtine imali prednost od dva poena, ali su "studenti" do poluvremena preokrenuli i na odmor otišli sa četiri poena prednosti (48:44).

Do kraja Servicijum je uspio da izjednači pa se otišlo u produžetak u kojem su domaći slavili rezultatom 15:10.

Bosnu je predvodio Dženan Rahimić sa 30 poena, 12 skokova i četiri asistencije. Armin Avdibegović je ubacio 28, a Eldin Čamdžić šest koševa manje.

U taboru ekipe iz Gradiške prednjačio je Milan Bjegović sa 29 pogodaka.

Tabela:
Igokea 19-1, Čapljina 16-5, Bosna 16-5, Varda 13-8, Mladost 12-9, Leotar 12-9, Servicijum 9-12, Hercegovac 9-12, Zrinjski 7-15, Borac 7-14, Brotnjo 6-16, Čelik 5-16, Vogošća 6-15.