NBA: Lejkersi se liječili u Mineapolisu

Uprkos odličnoj roli Nikole Pekovića, Minesota poražena od gostiju iz Los Anđelesa. Poslije Kevina Lava povrijedio se i Riki Rubio.

NBA: Lejkersi se liječili u Mineapolisu Izvor: MONDO

Kad je Lejkersima teško, oni pobijede Minesotu. Doživjeli su uzastopne iznenađujuće poraze, od Detroita i Vašingtona, pa su otišli u Mineapolis i Timbervulvse savladali 18. put uzastopno - 105:102.

Domaćin je igrao bez najboljeg igrača Kevina Lava, koji ima problem sa leđima, pa je ponovo blistao Nikola Peković. Bivši centar Partizana ubacio je 25 poena i imao 13 skokova, a najviše mu je pomagao Derik Vilijams (22p, 10sk) čiji je šut za produžetak u finišu izblokirao Pau Gasol.

Problem za Minesotu predstavlja to što se 16 sekundi prije kraja povrijedio i Riki Rubio. Španac je odigrao na uobičajenom niovu (15p, 10as), a onda je, čuvajući Kobija Brajanta, povrijedio koljeno. U Minesoti strahuju da će Rubio dugo biti van terena.

Najzaslužiniji što su Lejkersi ostvarili sedmu pobjedu na gostovanjima i tako stigli do 50 odsto uspješnosti (na strani) bio je Brajant sa 34 poena. Endrju Bajnam je dodao 26 poena i deset skokova.

Darko Miličić (Minesota) za osam minuta na parketu dao je dva poena.

Klipersi su poslije 17 poraza zaredom u San Antoniju konačno trijumfovali - 120:108. Kris Pol je bio fantastičan, zabilježio je 36 poena i 11 asistencija, a Mo Vilijams je sa klupe dodao 33 poena.

Boston je svom terenu savladao Portland 104:86, uz deset poena i po dve asistencije i ukradene lopte Aleksandra Pavlovića, koji je u igri proveo 22 minuta. Pol Pirs i Rej Alen dali su po 22 poena.

Klivlend je napravio veliko iznenađenje pobjedom na gostovanju lideru Zapada, Oklahomi - 96:90. Najzaslužniji je bio Entoan Džejmison sa 21 poenom. Na drugoj strani, Kevin Durant je dao 23 (8sk), Rasel Vestrbruk 19...

Atlanta je izgubila od Detroita 85:86, a Vladimir Radmanović ubacio je samo dva poena za pet minuta.