LIGA 13: Slavlje Leotara u Boriku

Košarkaši Leotara savladali Borac u Banjaluci 87:70 i ovjerili plasman u Ligu 6, Igokea se poigravala sa Brotnjom – 103:47, Bosna slavila u Zenici 100:85.

LIGA 13: Slavlje Leotara u Boriku Izvor: MONDO

Borac nije uspio da u meču protiv Leotara dođe do bodova spasa u borbi za opstanak u eliti. Na parketu banjalučkog Borika košarkaši Borca poraženi su od Trebinjaca 87:70 iako su igrali dobro i vodili na poluvremenu (41:39).

Gosti iz Trebinja su međutim slomili ekipu Drage Karalića u trećem periodu koju su dobili 22:12, pa je u završnici meča ostalo samo da sačuvaju prednost.

To se i desilo i Leotar je upisao nove bodove kojima je ovjerio plasman u Ligu 6 dok Borcu predstoji grčevita borba za opstanak.

Sarajevska Bosna, predvođena odličnim Čamdžićem (24poena) savladala je rezultatom 100:85 Čelik kome nije pomogla ni sjajna partija Ričardsona (28 poena).

Gosti su vodili od početka do kraja, a sve što su Zeničani uspjeli da urade je da treću četvrtinu riješe u svoju korist (26:24).

Sto poena, tačnije jedan više postigla je i ekipa Varde koja je sa ubjedljivih 101:68 ispratila Vogošću, uz 21 poen Mičete u pobjedničkoj ekipi i 19 poena Hadžifejzovića na drugoj strani.

Ako je ovo ubjedljiva pobjeda šta tek reći za trijumf Igokee nad Brotnjom 103:47. U ekipi Igokee svi igrači su se upisali u strijelce, a najveća brojka stoji kod Milana Dozeta – 21. Poen, Brkić je postigao 17, a Komatina 15.