ABA: Šampion pao u Stožicama

Partizan mt:s poražen u Ljubljani od Olimpije u posljednjem meču 24. kola regionalnog takmičenja - 57:70.

ABA: Šampion pao u Stožicama Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana mt:s pretrpjeli su poraz na gostovanju Olimpiji u "Stožicama", u posljednjem meču 24. kola ABA lige - 57:70 (16:22, 13:13, 12:21, 16:14).

Crno-bijeli su samo na početku susreta imali inicijativu (5:3), i to sve zahvaljujući pogocima Miroslava Raduljice, ali je domaćin serijom 9:0 nakon toga preuzeo vođstvo, koje je očuvao do kraja utakmice.

Partizan je do ukupno sedmog poraza ove sezone u regionalnom takmičenju stigao, prije svega, zbog veoma lošeg šuta. Izabranici trenera Vladimira Jovanovića šutirali su za dva poena 20-42, za tri 1-8, dok su domaćini imali 12-24, a podbacili su i u skoku - imali su 22 uhvaćene lopte pod košem, a Olimpija 36.

Najefikasniji u redovima Beograđana bili su Dominik Džejms, koji je imao probleme sa povredom, sa 16 pogodaka, dok su Miroslav Raduljica i Raško Katić upisali po 12 poena.

Olimpiju su predvodili Goran Jeretin sa 15, Sasu Salin sa 14 i Dion Tomson sa 12 poena i sedam skokova.

Olimpija, predvođena Salinom i Jeretinom, praktično je od polovine prvog kvartala preuzela inicijativu, a crno-bijeli su od tada krenuli da ih jure. Prednost od šest poena, koju su domaći imali poslije prvih 10 minuta zadržali su i na poluvremenu, do kada su uspjeli da ubace šest trojki iz 13 pokušaja.

Po povratku sa velikog odmora "zmajčeki" su dodali gas. Oni su serijom 14:4 u trećem kvartalu pobjegli šampionu ABA lige na bezbjednih "plus 16" (49:33) i tu prednost zadržali su praktično i na isteku 30. minuta - 56:41.

A onda, kada se već činilo da je pitanje pobjednika riješeno, Partizan je krenuo u rafalnu paljbu. Nanizali su Beograđani 11 poena zaredom za svega tri minuta, istopili visoku prednost domaćina i ozbiljno priprijetili - 52:56.

Olimpija je, međutim, uspjela da izdrži taj napad, i zahvaljujući Jagodniku (tri poena) i Jaki Blažiču (siguran sa linije penala), opet povratila vođstvo, koje je na kraju meča iznosilo 13 poena.

Partizan mt:s, koji je već obezbijedio plasman na završni turnir "fajnal for" ABA lige, zadržao je treće mjesto na tabeli sa 17 pobjeda i sedam poraza, dok je Olimpija ostala na šestoj poziciji sa skorom 13-11.

Budućnost - Hemofarm 84:65

TABELA: Makabi 21-1, Cedevita 18-6, Partizan 17-7, Budućnost 16-7, Široki 14-11, Olimpija 13-11, Cibona 12-12, Radnički 12-12, Zvezda 11-13, Krka 7-17. Helios 7-17, Hemofarm 6-18, Zlatorog 2-22.