NBA: Lejkersi "na mišiće" sa Bostonom

Ekipa iz Los Anđelesa savladala Seltikse 97:94, a Filadelfija bila uspješna u Njujorku – 106:94.

NBA: Lejkersi "na mišiće" sa Bostonom  Izvor: MONDO

Kobi Brajant predvodio je Lejkerse do pobjede nad Bostonom - 97:94. Čak deset od ukupno 26 poena dao je u posljednjoj dionici uključujući i pogodak 40-ak sekundi prije kraja za vođstvo svog tima 95:94.

Lejkersi su posljednja dva i po minuta dočekali sa deficitom od pet poena, ali su ipak uspjeli da ostvare 18. pobjedu u 19 utakmica na svom parketu.

Endrju Binam je u uspjehu domaćina učestvovao sa 20 poena i 14 skokova. Upravo on je pogodio za konačan rezultat.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Redžon Rondo sa 24 poena i deset asistencija.

U nedjeljnom matineu Filadelfija je trijumfovala u Njujorku – 106:94. Gosti su meč "prelomili" u trećoj četvrtini najviše zahvaljujući Luu Vilijamsu, koji je ukupno nanizao 28 poena. Evan Tarner je dodao 24, a imao je i 15 skokova.

Niksi su doživjeli peti uzastopni poraz (prvi u toj seriji u Medison Skver Gardenu). Karmelo Entoni je bio najefikasniji sa 22 poena.