ABA: Kraj evropskih snova Radničkog

Kragujevčani pretrpili poraz u Novom Mestu 69:73 (29:21, 15:16, 13:12,12:24) i ostali bez šanse da učestvuju u Evrokupu.

ABA: Kraj evropskih snova Radničkog Izvor: MONDO

Uvjeravao je trener Radničkog Miroslav Nikolić da je "sve moguće" kada je u pitanju plasman njegove ekipe u Evrokup, iako svjestan malih šansi za takav ishod.

Uprkos tome što su Kragujevčani na svom terenu "prosuli" ogroman broj bodova, postojala je mogućnost da se naredne sezone nađu u evropskom takmičenju. Osnovni cilj na tom putu bile su im pobjede u preostala dva kola. Na lakšem gostovanju - Krki i težem - Makabiju.

Nisu uspjeli da ispune ni prvi zadatak i slave u Novom Mestu, iako su vodili do finiša neizvjesne utakmice.

Poveli su za tri minuta serijom od sedam uzastopnih poena (Majkl Skot i Dejvid Sajmon) i održavali prednost do završnice, kad su domaći zaigrali bolje i vratili se u igru koševima Smiljana Pavića i Zorana Dragića.

Prednost Radničkog početkom drugog poluvremena iznosila je i 12 poena (51:39), ali su domaći u posljednjem kvartalu meča zaigrali bolje i dva minuta prije kraja došli do prvog vođstva (68:66).

Od tog trenutka do kraja ostalo je nešto više od minuta, a uprkos tome što je Skot postigao izjednačujući koš, ekipa Aleksandra Sekulića ostala je pribrana i u neizvesnoj završnici izvojevala osmu pobjedu u sezoni. Radnički je izgubio 13 put.

Najprije je Nisim pogodio dva slobodna bacanja za maksimalnih 73:68, da bi Majkl Skot u narednom napadu promašio šut za tri poena. Loptu je uhvatio Saša Bratić, iznudio faul i sa penala postigao posljednji poen za svoj tim. Namjerno je promašio drugo, ali lopta nije završila u rukama njegovih saigrača.

Miroslav Nikolić rezignirano je prethodnih dana govorio o zdravstvenim i svim drugim problemima sa kojima sa Radnički suočava i vjerovao u borbu. Ostaje da se vidi koliko će krah evropskih nadanja uzdrmati kragujevačkog ABA ligaša.

Radnički u posljednjem kolu igra protiv Makabija.

KRKA: Abdul Hamid 10 (5 sk), Lučić 3, Rojc 2, Petrov, Murić 2, Pavić 11 (5/6 za dva, 7 sk), Nisim 5 (4 as), Dragić 21 (8/10 za dva, 9 sk), Krivec 7, Bratož, Balažič 5, Lalić 6 poena.

RADNIČKI: Pavković 9 (6 as), Milosavljević, Sajmon 15 (5 sk), Marković 3, Birčević 5 (6 sk), Bratić 6 (7 sk), Vuksanović, Marjanović, Skot 21 (8/10 za dva), Mijatović 5, Stojačić, Bakić 5 poena.

Široki - Crvena zvezda DIVA 76:66

TABELA: Makabi 22-1, Cedevita 18-6, Partizan mt:s 17-7, Budućnost 17-7, Široki 14-11, Olimpija 13-11, Cibona 12-13, Radnički 12-13, Zagreb 12-13, Crvena zvezda DIVA 11-13, Krka 8-17, Helios 7-18, Hemofarm 6-18, Zlatorog 2-23