LIGA 13: Igokea lako oborila "studente"

Lider šampionata Bosne i Hercegovine, aleksandrovačka Igokea upisala je 21. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

LIGA 13: Igokea lako oborila "studente" Izvor: MONDO

U okviru pretposljednjeg, 25 kola takozvane "Lige 13", ekipa iz Aleksandrovca savladala je u Sarajevu tim Bosne rezultatom 92:81 (29:22, 20:26, 25:14, 18:19).

Trijumf u utorak uveče bio je Aleksandrovčanima 21. na kontu čime je još jednom potvrđena teza da su igosi uz ekipu Širokog glavni kandidat za titulu.

Već na kraju prve četvrtine gosti su stigli do prednosti od sedam poena (22:29), da bi u drugom periodu domaći uspjeli da se vrate i izjednače, ali se na odmor otišlo s prednošću Igokee od "pola" koša (48:49).

Početak treće dionice donio je mnogo bolju igru Aleksandrovčana, koji nisu dozvolili punih pet minuta da domaći postignu poene, pa je vođstvo brzo dostiglo više od +10.

U posljednjem kvartalu, gosti su dodatno pojačali gas i stekli +15 (64:79) čime je utakmica bila praktično riješena.

Najefikasniji u taboru gostiju bio je Miloš Komatina sa 26 poena, Milan Dozet je ubacio 14, Marko Miletić 12, a Vukašin Aleksić 11 pogodaka.

"Studente" je po efikasnosti predvodio Dženan Rahimić sa 18 koševa, dok je Ramo Rizvić postigao dva poena manje uz sedam skokova.

U posljednjem kolu Igokea dočekuje ekipu Hercegovca, dok Bosna gostuje Čapljini.

Brotnjo je u drugoj utakmici u utorak uveče iznenadio drugoplasiranu Čapljinu na svom parketu - 80:76 upisavši važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Nikola Lesko sa dabl-dabl učinkom (23 poena, 12 skokova), Mario Planinić (21 koša, 7 skokova) i Domagoj Pinjuh (17 poena, 8 skokova) predvodili su domaćina, dok je u taboru gostiju prednjačio Jozo Brkić sa 16 koševa i devet uhvaćenih lopti.

Isti broj poena za tim iz Čapljine zabilježio je i Nemanja Kovačević.