EL: Kaha u problemu, Vujačić se "otkačio"

Ubjedljiva pobjeda Olimpijakosa u Vitoriji. Nemanja Bjelica nije igrao zbog povrede. Armani namučio Efes u gostima.

EL: Kaha u problemu, Vujačić se "otkačio" Izvor: MONDO

Olimpijakos i Efes napravili su krupan korak ka plasmanu u Top 16 fazu, ali zato ekipama Emporio Armanija i Kahe Laboral slijedi borba sa Cedevitom za četvrto mjesto u C grupi.

Armani je u Istanbul doputovao bez startne "petice" Janisa Burusisa, a i talentovani Đentile je brzo morao da napusti igru zbog povrede skočnog zgloba.

Gosti su uprkos svemu tome imali "plus devet" na poluvremenu, ali kada se publika u Abdi Ipekčiju uplašila iznenađenja, proradio je Saša Vujačić. Slovenac je u drugom dijelu meča postigao 27 od svojih 29 poena i praktično sam donio pobjedu Efesu - 77:71 (27:36).

Duško Savanović za 17 minuta je upisao po pet poena i skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu i tri izgubljene lopte.

Olimpijakos je sa anemičnom Kahom Laboral odigrao izjednačenu prvu četvrtinu, a onda dominirao u preostalih 30 minuta - 89:72 (47:40).

Kajl Hajns predvodio je aktuelnog prvaka Evrope do trećeg uzastopnog trijumfa, dok je Vasilis Spanulis uz 14 poena imao osam asistencija.

Kod domaćina je prednjačio Tomas Ertel (11p, 6sk, 6as), a Nemanja Bjelica morao je zbog lakše povrede da "preskoči" ovaj duel.

TABELA: Žalgiris 5-1, Efes 4-2, Olimpijakos 4-2, Armani 2-4, Cedevita 2-4, Kaha Laboral 1-5.

Ostale utakmice šestog kola odigrane su u četvrtak.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)