LIGA BiH: Servicijum slavio u Mostaru

Košarkaši gradiškog Servicijuma vezali su dvije pobjede u šampionatu Bosne i Hercegovine i pobjegli sa posljednjeg mjesta na tabeli.

LIGA BiH: Servicijum slavio u Mostaru Izvor: MONDO

Poslije domaćeg minimalnog trijumfa nad bijeljinskim Radnikom (66:65), u subotu je Servicijum u 13. kolu Lige 12 stigao do pete prvenstvene pobjede mnogo lakše i to na uvijek vrućem terenu u Mostaru.

Zrinjski - Servicijum 66:76 (14:16, 19:26, 12:17, 21:17)

Gradiški košarkaši su do presudne prednosti stigli već na poluvremenu, koju su dodatno potvrdili u trećoj četvrtini, pa im je u posljednjih deset minuta preostalo da rutinski održavaju razliku i nanesu osmi poraz mostarskoj ekipi.

Najbolji u taboru pobjednika bili su Nemanja Bilanović sa 26 i Srđan Golubović sa 19 koševa, dok je kod plemića odskočio Boris Lalović sa 40 pogodaka i 13 skokova.

Zaista fantastičnu partiju pružio je Crnogorac u dresu Mostaraca, ali šta to vrijedi kad su svi ostali igrači Zrinjskog postigli 26 poena?!

Vogošća je na svom parketu deklasirala Kakanj sa +35 razlike zahvaljujući četvorici košarkaša - Mujo Tuljković (26 poena, 14 skokova), Mario Filipović (22 poena), Armin Hot (18 poena, 15 asistencija) i Semir Albinović (16 poena i 12 skokova).

Vrijedni pomena u gostujućem taboru bili su Sead Hadžifejzović sa 18 koševa, Narcis Begovac postigao je 15 i Amar Suljagić četiri pogotka manje.

Košarkaši Bosne poraženi su od Posušja sa 60:58 čime su propustili šansu za osmu uzastopnu pobjeda koja bi ih odvojila na čelu tabele.

Utakmica je od samog početka, pa do kraja, bila neizvjesna, a nakon prvih deset minuta igre gosti iz Sarajeva imali su prednost od 15:18. Ipak, do odlaska na odmor domaći su došli u minimalno vodstvo (37:36).

Neizvjesnost se održala i u trećoj četvrtini, iako su košarkaši Posušja došli do 51:45. U posljednjoj dionici probudili su se studenti i na tri i po minuta do kraja prešli u vodstvo (57:58).

Na 16 sekundi do kraja Jelčić je iskoristio samo jedno od dva slobodna bacanja, pri rezultatu 60:58 za domaće, tako da je Bosna imala napad za pobjedu ili za produžetak.

Ipak, Samir Lerić je na dvije sekunde do kraja promašio polaganje, te tako donio pobjedu Posušju.

U redovima pobjednika najefikasniji bio je Ivan Baković s 23 poena, dok je na drugoj strani to bio Sindis Demić s 14 koševa.

Tabela:
Mladost (-1) 9-3, Bosna 9-4, Čapljina 9-4, Radnik 8-5, Borac (-1) 6-6, Posušje 6-7, Varda 5-8, Kakanj 5-8, Servicijum 5-8, Zrinjski 5-8,  Vogošća 5-8, Leotar 5-8.