ABA: Široki srušio Partizan!

Dalekomentnom paljbom i 12 ubačenih trojki, Široki je u "Pecari" nanio Partizanu mt:s šesti regionalni poraz u sezoni i udaljio ga od prvog mjesta.

ABA: Široki srušio Partizan! Izvor: MONDO

Partizan je jednom obuzdao šutersku rapsodiju Hercegovaca. Drugi put bilo je kobno.

Crno-bijeli doživjeli su šesti poraz u 17. kolu ABA lige i dodatno se udaljili od prvog mjesta koje jedino garantuje učešće u Evroligi dogodine. Široki je u "Pecari" ubacio 12 trojki što je bilo dovoljno za iznenađenje:

Široki - Partizan mt:s 87:80 (28:15, 15:28, 21:12, 23:25).

Da sve bude još gore po tim Duška Vujoševića, iste večeri vodeća Igokea pobijedila je u Splitu i sada je razlika između ova dva tima u tri pobjede, a na potezu je i Crvena zvezda Telekom koja u nedjelju ima priliku da pobjedom nad Cedevitom ode na pobjedu ispred crno-bijelih.

Zonom 1-3-1, Vujošević je uspio da zbuni motivisane igrače Damira Vujanovića - ali samo u prvom poluvremenu. Kada su se domaći u nastavku utakmice adaptirali na pokretljivu odbranu beogradskog tima, a to se naročito odnosi na Marka Šutala, pao je i posljednji bastion otpora Partizana mt:s na teškom gostovanju.

Nakon što se teškom mukom Partizan vratio na 43:43, poslije vođstva domaćih od 36:20, Vujoševićev tim katastrofalno je otvorio drugo poluvrijeme. Ili je bolje reći da su Vujanovićevi momci bolje iskoristili pauzu, odmor i sastanak: novom serijom trojki iz svih pozicija, Široki je stigao do 59:47 svega četiri minuta prije kraja treće četvrtine i to je bio rezultat odakle crno-bijeli nisu umjeli da se vrate.

Ovo gostovanje bilo bi teško i sa kapitenom Vladimirom Lučićem u timu, ali je povreda koju je najbolji igrač Partizana ove sezone zaradio u pobjedi nad Cibonom u "Pioniru" učinila put u Hercegovinu još komplikovanijim. Vujošević je prvi put poslao na parket francuskog centra Žofrija Lovernja koji je jednim ubačenim penalom nagovijestio da njegovo uigravanje neće biti gladak proces.

Na sve to, u jurnjavi za Širokim u četvrtoj četvrtini, skočni zglob povrijedio je i drugi Francuz u crno-bijelom, Leo Vesterman, poslije čega se nije vraćao na parket.

Trojkom Bogdana Bogdanovića sa osam metara, u posljednjem napadu prvog poluvremena Partizan je kompletirao "kambek" započet poslije alarmantnih 36:20 u korist košarkaša Širokog.

Serijom 14:0, tokom koje su crno-bijeli "ukucali" loptu u obruč pet puta, od čega četiri napada u nizu, Vujoševićev tim vratio se na 34:36, da bi poslije nova dva pogođena šuta sa distance, prvo Željka Šakića, a potom Marka Šutala za 41:36, uslijedio novi udar srpskog tima.

Zonskom odbranom 1-3-1, iz koje su "sijevale" kontre u kojima su dominirali Bogdanović i Dru Gordon, Partizan je na poluvrijeme otišao sa anuliranim zaostatkom s početka utakmice, ali je novi minus uslijedio već u uvodnim minutima nastavka: razigrali su se naknadno angažovani Amerikanci u timu Širokog, plej Džonaton Džons i krilni centar Rašon Frimen, koji je solidno zamijenio gubitak talentovanog Darka Planinića, igrača koji je obilježio prvi dio sezone u ABA ligi i potom ekspresno otišao u Makabi iz Tel Aviva.

Sa sedam poena, ukradenom loptom i asistencijom za tri minuta, Džons je kreirao vođstvo Širokog od 52:44 na startu drugog poluvremena, a tu je volan preuzeo Šutalo koji je ušao u ritam iz kojeg nijedna odbrana protivnika nije mogla da ga izbaci. Koliko je Šutalo diktirao ritam na jednoj strani terena, toliko Vujošević nije uspijevao da pronađe pojedinca u svom timu koji će u kontinuitetu igrati dobro.

Trudili su se Davis Bertans i Nemanja Gordić, ubacili po tri trojke, sprečavali da Široki prelomi meč prije posljednja dva, tri minuta igre, ali Partizan je premalo djelovao kao tim ove subote uveče da bi pobijedio opstankom opterećenog šampiona BiH.

Partizan mt:s dočekuje Budućnost, gostuje Radničkom, potom čeka Split, poslije čega će biti vrijeme za "vječiti derbi" sa Crvenom zvezdom Telekom.

ŠIROKI: Šutalo 21, Babić, Ramljak 7, 8 sk, 3 as, Bilinovac, Persić 11, Bošnjak, Šakić 16, 4 sk, Frimen 9, Barać 3, Vragović 8, Rikić, Džons 12, 7 as.

PARTIZAN: Lovernj 1, Milutinov, Vesterman 6, Gordić 11, Milosavljević 10, 6 as, 4 sk, Bogdanović 12, Gagić 7, Musli 11, 5 sk, Čakarević, Đekić, Gordon 11, 6 sk, Bertans 11, 5 sk, 3 ukr.

PAROVI 17. KOLA:

Cibona - Krka 78:86 (22:23, 23:18, 15:20, 18:25)
/Rozić 11, 4 sk, 2 as, 3 ukr, 2 izg - Lorbek 22, 4 sk, 3 as, 4 izg/

Split - Igokea 60:68 (21:20, 9:15, 14:17, 16:16)
/Kruslin 14, Kraljević 14 - Jorović 24, 6 sk, 4 as/

Široki - Partizan mt:s 87:80

Budućnost - Solnok 88:63 (26:19, 26:21, 19:9, 17:14)
/Milošević 15 - Šehović 19/

U nedjelju:

Crvena zvezda Telekom - Cedevita 17.00
Olimpija - Zadar 19.00

U ponedjeljak:

Radnički - MZT Skoplje 20.30

TABELA: Igokea 14-3, Crvena zvezda Telekom 11-5, Partizan mt:s 11-6, Budućnost 10-7, Cedevita 9-7, MZT Skoplje 9-7, Radnički 8-8, Olimpija 8-8, Split 7-10, Krka 7-10, Zadar 6-10, Široki 6-11, Cibona 6-11, Solnok 4-13.

(MONDO, foto: Bljesak.info)