LIGA BiH: Pobjeda Mladosti u Banjaluci

Košarkaši mrkonjićke Mladosti nadigrali su Borac u "Boriku" rezultatom 69:80 i učvrstili se na vrhu tabele šampionata Bosne i Hercegovine.

LIGA BiH: Pobjeda Mladosti u Banjaluci Izvor: MONDO

U posljednjoj utakmici 13. kola Lige 12, Banjalučani nisu uspjeli da savladaju lidera iz Mrkonjić Grada, koji je po utisku većine navijača u Boriku bio "zdušno" potpomognut dijeljenjem pravde. Bilo je 69:80 (19:25, 22:17, 11:14,17:24) u korist Mladosti.

Već u prvoj četvrtini gosti su stekli +6, da bi učenici Drage Karalića do poluvremena uspjeli da se vrate i s minimalnom razlikom u korist Mladosti odu na odmor (41:42).

U trećem periodu vodila se rovovska borba, da bi u posljednjih 10 minuta igrači Gorana Sladojevića uspjeli da se "odlijepe" na desetak razlike i zabilježe desetu prvenstvenu pobjedu.

Borac je s druge strane ukljižio sedmi poraz ove sezone.

Kod Mrkonjićana Ranko Velimirović je ostvario odličan učinak od 26 poena i sedam skokova, a u solidnom izdanju pridružio mu se još Igor Bijelić sa 18 koševa i osam uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, crveno-plavi su dvocifreni učinak pogodaka rasporedili na četvoricu košarkaša - Nebojša Pavlović (16), Srđan Blanuša (14), Stefan Matić (13) i Srđan Lončar (12).

Posušje - Bosna 60:58

Tabela: Mladost 10-3, Bosna 9-4, Čapljina 9-4, Radnik 8-5, Borac 6-7, Posušje 6-7, Varda 5-8, Kakanj 5-8, Servicijum 5-8, Zrinjski 5-8, Vogošća 5-8, Leotar 5-8.

(MONDO, foto: Sportlive.ba)