ABA: Pobjeda Radničkog u MZT trenutku

Košarkaši Radničkog, zahvaljujući Ćapinu, izbjegli su poraz od MZT koji bi ih dodatno udaljio od ideje da se plasiraju na Fajnal-for - 89:83.

ABA: Pobjeda Radničkog u MZT trenutku Izvor: MONDO

Mnogo "Zeznut" Trenutak za poraz bio je posljednji meč 17. kola ABA lige.

Da su izgubili, a djelovalo je da hoće u jednom trenutku u punom "Jezeru", košarkaši Radničkog otišli bi na ispod 50 odsto uspješnosti na tabeli i praktično se oprostili i od ideje da se plasiraju na Fajnal-for turnir.

Najviše zahvaljujući Slovencu Aleksandru Ćapinu, kragujevački tim pobijedio je goste iz Skoplja i sustigao ih na tabeli gdje i jedni i drugi sada imaju skor 9-8. Poslije 40 minuta velikih preokreta:

Radnički - MZT Skoplje 89:83 (21:27, 27:15, 13:24, 28:17)

Ćapin, strijelac 26 poena, uz devet asistencija, briljirao je u finišu utakmice, kada su Makedonci preko svojih najiskusnijih igrača kreirali vođstvo od 76:70, a kasnije i 79:76.

Krenimo redom: Ćapin je asistirao Milošu Borisovu za trojku, kojom je Radnički prešao u vođstvo (81:79), a onda je u narednom napadu i sam ubacio trojku za 84:81. Kada je Todor Gečevski promašio trojku, a revanširao mu se Stiven Marković na drugoj strani, MZT je na ulasku u posljednji minut imao napad za izjednačenje, ali je Ćapin ukrao "živu" loptu Nikoli Otaševiću i onda poentirao uz faul i ubačeno dodatno slobodno bacanje - 87:81!

Da to ne bude sve, Ćapin se pobrinuo kada je pri rezultatu 87:83 rešio utakmicu sa dva ubačena slobodna bacanja - 89:83.

U narednom kolu Radnički igra protiv Solnoka u gostima, a potom dočekuje Partizan i Split u "Jezeru".

Nakon dobijene prve i katastrofalno izgubljene druge četvrtine (15:27), MZT je izbriljirao u trećoj dionici i stekao devet poena prednosti. Taj period igre Makedonci dobili su rezultatom 24:13, ali su pobjedu izgubili novim drastičnim padom i gubitkom posljednje dionice sa 11 poena razlike.

Stefan Birčević može da se pohvali da je Ćapina ispratio sa 17 poena i 11 skokova, uz četiri trojke iz sedam pokušaja.

REZULTATI 17. KOLA:

/Ćapin 26, 9 as, 2 sk, 1 ukr, 4 izg, Birčević 17, 11 sk - D. Stojanovski 21, 7 sk/

U nedelju:

Crvena zvezda Telekom - Cedevita 90:65 (28:19, 20:11, 14:19, 28:16)
/Savović 14, Cvetković 12, Braun 12 - Suton 13, 5 sk/

Olimpija - Zadar 88:81 (21:23, 27:17, 20:17, 20:24)
/Blažič 26, Raniko 17 - Trevis 26, 10 sk/

U subotu:

Cibona - Krka 78:86 (22:23, 23:18, 15:20, 18:25)
/Rozić 11, 4 sk, 2 as, 3 ukr, 2 izg - Lorbek 22, 4 sk, 3 as, 4 izg/

Split - Igokea 60:68 (21:20, 9:15, 14:17, 16:16)
/Kruslin 14, Kraljević 14 - Jorović 24, 6 sk, 4 as/

Široki - Partizan mt:s 87:80 (28:15, 15:28, 21:12, 23:25)
/Šutalo 21 - Bertans 11, 5 sk, 3 as/

Budućnost - Solnok 88:63 (26:19, 26:21, 19:9, 17:14)
/Milošević 15 - Šehović 19/

TABELA: Igokea 14-3, Crvena zvezda Telekom 12-5, Partizan mt:s 11-6, Budućnost 10-7, Cedevita 9-8,Olimpija 9-8, MZT Skoplje 9-8, Radnički 9-8, Split 7-10, Krka 7-10, Zadar 6-11, Široki 6-11, Cibona 6-11, Solnok 4-13.

(MONDO, foto: adriaticbasket.com)