NBA: Lejkersi u seriji pobjeda

Ustvari, tako se šale na njihov račun...s obzirom da su vezali dve pobjede. Brajant i Hauard slomili Hjuston.

NBA: Lejkersi u seriji pobjeda  Izvor: MONDO

Dvajt Hauard radio je ono zbog čega je doveden - dominirao je reketom, skupivši 31 poen i 16 skokova, a Kobe Brajant i Stiv Neš su mu pomogli sa šest, odnosno 11 asistencija. Tako je i zamišljena sezona Lejkersa, ali ne ide to tako lako.

Tim iz Los Anđelesa slomio je otpor gostiju iz Milvokija tek u posljednjoj četvrtini, za konačnu pobjedu od 104:88. Kobe je ubacio 31 poen.

Njihovi gradski rivali Klipersi, za kojim zaostaju čak 13 pobjeda, trijumfovali su u Hjustonu nad Rokitsima sa 117:109. I dalje bez Kris Pola, ali i dalje nepobjedivi Klipersi nošeni su do pobjede poenima rezerviste Kroforda koji je meč završio sa 30 poena. Blejk Grifin imao je učinak od 19 poena i 8 skokova. Kod domaćina najbolji je bio Harden sa 23 poena.

Denveru je bio potreban produžetak da savlada Portland sa 115:111, a čak tri igrača ubacila su više od 20 poena - Galinari 25 Lauson 24 i Farid 21 poen.Lamarkus Oldridž ubacio je 28 za Portland.

Meč je odlučila trojka Vilson Čendlera 15 sekundi prije kraja produžetka.

Indijana je u gostima pobijedila Šarlot sa 103:76 i tako domaćinu nanijela 13. uzastopni poraz kod kuće.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Roj Hibert sa 18 poena. On je, međutim, ostao bez 500 dolara poslije utakmice, jer je u posljednjim minutima meča rekao igračima Pejsersa koji su ostali na terenu da će im dati po 100 dolara ako zadrže Šarlot ispod 80 poena, što su i uradili.

"Ja sam čovjek od riječi. Hiberti uvijek plaćaju svoje dugove...Idem da nađem bankomat", rekao je Hibert poslije meča.