ABA: Čardaš Radničkog u Mađarskoj

Aleksandar Ćapin i Ratko Varda nosili Radnički do pobjede u Mađarskoj. Ali i grupa navijača kragujevačkog tima. Ćapin 22 poena i 10 asistencija!

ABA: Čardaš Radničkog u Mađarskoj  Izvor: MONDO

"Radnički, Radnički", odjekivalo je dvoranom, ali ne Jezero već onom u kojoj igra mađarski Solnok.

Grupa navijača kragujevačkog košarkaškog tima bodrila je svoj tim do izuzetno važne (a takva će biti svaka do kraja takmičenja u ABA ligi) pobeda na gostovanju Radničkog u Mađarskoj.

Solnok - Radnički 66:78 (18:15, 20:27, 13:24, 15:12) u kolu ABA lige.

Ponovo je izvanredan bio Aleksandar Ćapin. Plejmejker Radničkog, koji je u prethodna dva kola bio MVP lige, još jednom je znalački i majstorski dirigovao timom, pogađao, imao neke NBA asistencije... Imao je i dobre saradnike, prije svega u liku i djelu Ratka Varde, ali i Stefanu Sinovecu, Teriko Vajtu, Milošu Borisovu...

Upravo je ta petorka odličnom igrom početkom trećeg perioda napravila ključnu prednost za Radnički, koji je ostvario desetu pobjedu u regionalnom takmičenju (uz osam poraza).

Pravio je Solnok probleme Radničkom u prvom dijelu igre, pogotovo na startu meča, kada je domaćina i išao šut za tri poena (Solnok pogodio osam trojki u prvom delu).

Ali, Ćapin i Varda su preuzeli stvar u svoje ruke, pa je Radnički u drugoj četvrtini preokrenuo i počeo da diktira svoj tempo. Napravili su Kragujevčani +9 u 16. minutu (34:25), ali je domaćin do odmora uspio da priđe na podnošljivih 42:38.

Treća četvrtina počeka je trojkom Ćapina, što je bila inicijalna kapisla za seriju Kragujevčana od 11-2 za vođstvo od 55:40. Odličnom odbranom i efikasnom igrom u napadu, Radnički je održavao prednost,a taj dio igre završen je kako je i počeo - trojkom Radničkog u izvođenju Miloša Borisova za ubjedljivo vođstvo 66:51.

Radnički se jeste malo opustio u posljednjoj četvrtini, ali su se igrači, poslije malo povišenog tona Miroslava Mute Nikolića u tajm-autu, uozbiljili.

Ćapin je ponovo istakao kandidaturu za najkorisnijeg igrača kola. Postigao je 22 poena (šest trojki, samo dva promašaja!), uhvatio je šest lopti i imao je čak deset asistencija, što mu je u posljednje vreme postao prosek! Ratko Varda je ubacio 18 poena, a Teriko Vajt 15 poena i čak devet skokova. Sinovec i Borisov po devet poena.

U redovima Solnoka, Akoš Horvat je bio najefikasniji sa 15 poena, ali, zanimljivo, 13 u prvom poluvremenu. Koliko je dobra odbrana Radničkog bila svedoči i podatak da je najbolji igrač Solnoka Marton Bader sveden na samo osam poena

REZULTATI 18. KOLA:

Zadar - Cibona 78:76 (21:18, 20:19, 16:20, 21:19)

Solnok - Radnički 66:78

MTZ - Split 93:84 poslije produžetaka (28:21, 21:16, 13:21, 17:21)

Igokea - Crvena zvezda Telekom 80:77

Cedevita - Olimpija 73:67 (13:16, 19:13, 19:17, 22:21)

Partizan - Budućnost 63:50
(18:11, 10:10, 11:14, 14:15)

nedjelja:

Krka - Široki

TABELA: Igokea 15-3, Crvena zvezda Telekom 12-6, Partizan mt:s 11-6, Budućnost 10-7, Radnički 10-8, Cedevita 10-8, MZT 10-8, Olimpija 9-8, Krka 7-10, Split 7-11, Zadar 7-11, Široki 6-11, Cibona 6-12, Solnok 4-14.

(MONDO - foto: MN Press)