LIGA 6: Plus 30 Širokog

U posljednjoj utakmici desetog kola košarkaške Lige 6 BiH, Široki na svom parketu deklasirao Mladost sa 89:59.

LIGA 6: Plus 30 Širokog Izvor: MONDO

Hercegovci su već na poluvremenu bili na +18 - 40:22, pa se nakon 20 minuta igre moglo naslutiti da će Široki doći do sigurne pobjede.

Široki je ligaški dio završio na drugom mjestu, odmah iza Igokee. Oba tima imaju skor 9-1, ali će Aleksandrovčani u plej-of sa prvog mjesta zbog boljeg međusobnog skora.

Boris Barać (17) i Karlo Vragović (16) bili su najefikasniji od domaćih košarkaša, dok se kod Mrkonjićana istakao Igor Bijelić, koji je postigao 16 poena.

Podsjetimo, juče su odigrani prvi mečevi posljednjeg, desetog kola Lige 6, nakon čega su poznati parovi polufinala plej-ofa. Igokea će igrati protiv Bosne, a Široki i Mladost, nakon večerašnjeg duela, ponovo će se sastati u borbi za titulu.

(MONDO, foto: KK Široki)