• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PLEJ-OF: Partizan - Zvezda 74:81 (KRAJ)

Košarkaši Crvene zvezde Telekom spriječili slavlje "vječitog" rivala i njegovih navijača, smanjivši na 2:1 u finalu. Četvrti meč u srijedu (19.00).

Čak 32 faula i 35 slobodnih bacanja viđeno je u prvom poluvremenu treće utakmice finala plej-ofa, a rezultat je neriješen - 39:39 (24:20, 15:19).

Partizan se uglavnom nalazio u vođstvu, najviše sa šest poena razlike (29:23 - u 13. minutu, poslije trojke i "ali-up" zakucavanja Lučića), da bi Zvezda u 17. minutu izjednačila trojkom Rakočevića.

Sudije su, generalno, zauzele oštar kriterijum, pa su već od 14. minuta počele prinudne izmjene zbog opterećenosti prekršajima. Na poluvrijeme su kod crno-bijelih otišli Bogdanović sa četiri i Milosavljević sa tri faula, dok su na drugoj strani Rakočević, Lazić i Katić dobili po tri.

Najbolji strijelci su Lučić sa 14 i Lovernj sa šest (0/4 slobodna bacanja), odnosno Rakočević sa 11 i Subotić sa sedam.

Crno-bijeli imaju veliku prednost u šutu za dva poena (71:40 odsto), ali su zato promašili gotovo polovinu "penala" (9/17, Zvezda 15/18). U vazduhu, za sada, niko nije ostvario značajnu prednost - 17:16, uz po pet ofanzivnih skokova.

Partizan je prvi meč pred svojim navijačima dobio više nego ubjedljivo (82:54), dok je u revanšu, kao gost, gubio praktično svih 40 minuta i na kraju slavio rezultatom 71:69.

Pionir je u ponedjeljak uveče dupke pun, osim u "tampon" zonama, koje su bile neophodne, pošto se u dvorani nalazi i oko 500 pristalica Zvezde.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC