EP: Kakva serija Litvanije za polufinale!

Litvanci napravili seriju od 15-0 u posljednjoj četvrtini za trijumf nad Italijom 81:77 i plasman u polufinale.

EP: Kakva serija Litvanije za polufinale! Izvor: MONDO

Apsurd!

Dve reprezentacije koje su "orlovi" na Eurobasketu u Sloveniji dobili (Litvanija i Francuska) igraće u polufinalu, a Srbiji je neizvjestan i plasman na Mundijal u Španiji!

Litvanija je plasman u polufinale izborila nakon pobede nad Italijom u posljednjem četvrtfinalnom duelu EP-a: 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19).

Ali, kakva je to bila serija Litvanije u posljednjoj četvrtini!

U posljednjih 10 minuta Italija je ušla sa poenom prednosti - 58:57, ali potom je Litvanija napravila seriju od 15-0(!) i to bez postignute trojke! Prvi koš, i to sa penala, Italijani su dali na četiri minuta prije kraja utakmice. Dakle, punih šest minuta, "azuri" nisu mogli da pogode obruč.

Penalima Marka Belinelija Italijani su napravili mini-seriju od 6-0, ali su se kasno "sjetili".

U prvom poluvremenu vođena je, manje-više, egal borba.

Litvanci su, doduše, imali prednost od prvog minuta, koja je u jednom trenutku bila i +10 (22.12). Ali, Italijani su se vratili i do poluvremena prišli na -2 (36:38).

Mantas Kalnaitis je sa 17 poena bio "prva viliona" litvanskog orkestra (imao je i 7 skokova i 5 asistencija), Renaldas Seibutis je takođe ubacio 17 poena (imao je i šest uhvaćenih lopti), a Jonas Macijulis je pridodao 13 poena.

U ekipi Italije Marko Belineli 22 poena.

Litvanija će se za finale boriti protiv Hrvatske, a Italijani sa Ukrajinom
za plasman na SP.

Poraženi iz meča Italija-Ukrajina igraće protiv Srbije za posljednje mjesto koje vodi na Mundijal.