Zvezda "razbila" šampiona Francuske

Crveno-bijeli pobjedom započeli turnir u Miluzu. U prvom meču bili su ubjedljivo bolji od Nantera - 78:41.

Zvezda "razbila" šampiona Francuske Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde Telekom trijumfalno su startovali na turniru u francuskom gradu Miluzu.

Izabranici trenera Dejana Radonjića u prvom kolu savladali su šampiona Francuske, Nanter, rezultatom 78:41 (16:9, 21:14, 20:7, 21:11).

Crveno-bijeli su odlično počeli meč. Igrali su veoma agresivno u odbrani, motivacija je bila na visokom nivou što je rezultiralo ubjedljivim vođstvom 12:0. Boban Marjanović bio je veoma zapažen, dominirao je u odbrani i za njega košarkaši Nantera nisu imali rješenja. Zvezda je u finišu prvog poluvremena "dodala gas", pa je na veliki odmor otišla sa 14 poena prednosti (37:23).

Ozbiljan pristup u napadu i odbrani donio je isti odnos snaga i u drugom poluvremenu. Raspucao se i Blejk Šilb, pa je Zvezda polovinom treće dionice stekla 20 poena prednosti (48:28). Odbrana je bila na veoma visokom nivou, što je rezultiralo vođstvom crveno-bijelih od čak 27 poena na kraju treće dionice (57:30).

Ni u posljednjoj četvrtini klub sa Malog Kalemegdana nije posustao, pa je poslije dvije vezane trojke Marka Simonovića na semaforu pisalo 65:31, a do kraja meča razlika se samo povećavala.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković 4, Gudurić 2, Mitrović 7, Lazć 2, Simonović 13, Marjanović 14, Savović 10, Ristić 6, Nelson 1, Dženkins 4, Šilb 15.

U drugom kolu crveno-bijeli igraju protiv Bajerna iz Minhena, koji je u prvoj utakmici dana bio bolji od poljske Zelene Gore rezultatom 92:77.

Utakmica sa njemačkim timom, koji sa klupe prevodi Svetislav Pešić, na programu je u subotu od 20.30 časova.

(MONDO, foto: MN Press)