NBA: Skromni Nemanja, Peković drži nivo

Nedović proveo više od pet minuta na parketu u porazu Golden Stejta od Lejkersa, Nikola Peković bio vrlo dobar protiv Bruklina.

NBA: Skromni Nemanja, Peković drži nivo Izvor: MONDO

Nemanja Nedović dobija sve veću šansu u Golden Stejtu.

U noći između petka i subote proveo je na parketu nešto više od pet minuta, ali za to vrijeme nije uspio da probaci loptu kroz obruč Los Anđeles Lejkersa. Voriorsi su poraženi 95:102.

Srpski reprezentativac je za kratko vrijeme u igri imao jedan skok i dvije izgubljene lopte.

Nikola Peković se odavno adaptirao na NBA ligu i predstavlja jednu od glavnih pokretačkih snaga Timbervulsa. Minesota je na svom terenu protiv Bruklina stigla od laganog trijumfa 111:81.

Učinak nekadašnjeg centra Partizana bio je 15 poena i sedam skokova. Na drugoj strani, Mirza Teletović je igrao desetak minuta manje, ubacio je sedam poena i isto toliko uhvatio loptu u odbrani.

Indijana je u Bostonu savladala Boston sa 97:82 i ostvarila 11. pobjedu u dosadašnjem dijelu šampionata u kojem je odigrala 12 utakmica. S druge strane, najneuspješniji tim u NBA liga, Juta, izgubila je od Dalasa sa 103:93 i pretrpila 13. poraz u prethodnih 14 mečeva.