NBA: Indijana ne staje

Pejsersi pred domaćom publikom zaustavili Filadeldiju (106:98) i upisali 12. pobjedu u sezoni. Pogađali i Nedović i Raduljica.

NBA: Indijana ne staje Izvor: MONDO

Indijana je u noći između subote i nedelje pred svojim navijačima savladala Filadelfiju sa 106:98 i potvrdila da je u zaista furioznom naletu.

Pejsersima je to bila 12. pobjeda u novoj sezoni u kojoj su upisali samo jedan poraz.

Domaći tim predvodili su Roj Hibert sa 27 poena i 13 skokova i Dejvid Vest sa 17 pogodaka uz 11 uhvaćenih lopti.

Kod Filadelfije, koja sada ima skor 6-9, najbolji je bio Majkl Karter Vilijams sa 29 poena, šest skokova i sedam ukradenih lopti.

Miroslav Raduljica je u porazu Milvokija od Šarlota (96:72) zabilježio dva poena i skok za šest minuta provedenih na parketu.

Nešto zapaženiji učinak ostvario je Nemanja Nedović. On je postigao pet poena, dva skoka i asistenciju na duelu sa Portlandom (šut za dva 2-4, za tri 1-1). Srpski reprezentativac je u igri bio 13 minuta, a Golden Stejt je upisao poraz - 101:113.

Majami je slomio Orlando u samom finišu meča -101:99. Do desetog trijumfa u sezoni šampioni su stigli zahvaljujući preciznošću Lebrona Džejmsa i smirenijoj igri u završnici. Najbolji igrač Hita pogodio je za vođstvo 15 sekundi prije kraja, a zatim je ekipa dobro odreagovala u odbrani i uspjela da sačuva prednost.

Džejms je završio duel sa 22 poena, devet skokova i sedam aistencija, dok je kod Orlanda najzapaženiji bio Glen Dejvis sa 20 pogodaka.

Pobjedu u posljednjim sekundama meča upisali su i Klipersi protiv Sakramenta (103:102), uprkos tome što su imali vođstvo od 20 poena u prvom poluvremenu. Kris Pol (22 poena, devet skokova i šest asistencija) spasio je svoje u Stejlps centru dvije sekunde prije poslednjeg zvuka sirene, uprkos tome što je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Demarkus Kuzins (23 poena, 19 skokova) imao je priliku da obraduje Kingse, ali je promašio šut za pobjedu.