NBA: Teletović ne može sam

Reprezentativac Bosne i Hercegovine nedovoljan za pobjedu protiv Lejkersa. četiri poena Nedovića.

NBA: Teletović ne može sam Izvor: MONDO

Bruklin Netsi su doživjeli novi poraz. Ovaj put su poraženi od LA Lejkersa 94:99. Mirza Teletović je odigrao sjajan meč. Upravo je reprezentativac BiH bio pokretačka snaga svog tim u drugom dijelu, kada su nadoknadili minus sa poluvremena od 14 poena (54:40). zahvaljujući njegovim šutevima ušlo se u egal završnicu. Ipak Pol Pirs je u posljednjem napadau promašio trojku za produžetak. teletović je meč završio sa 17 postignutih poena te je dodao pet skokova i dvije asistencije. Nik Jang je predvodio Lejkerse sa 26 poena, dok je Pau Gasol dodao 21.

Oklahoma je na svom terenu savladala San Antonio (94:88), čime su prekinuli niz Sparsa od 11 uzastopnih pobjeda.

Iako nije imao uobičajeno podršku Rasela Vestbruka (2-16 iz igre) Oklahomu je do pobjede nad liderom NBA lige predvodio Kevin Durent sa 24 poena i 13 skokova. Redži Džekson ubacio je 23 poena, a Serž Ibaka dodao je 17 pogodaka uz 11 skokova.

Oklahoma je ključnu prednost napravila u trećoj četvrtini kada je ostvarila seriju 8:0, nakon čega je upisala sedmu pobjedu u nizu na domaćem terenu.

Kod Spursa Toni Parker bio je najefikasniji sa 16 poena i sedam asistencija, dok je Kavi Leonard duel završio sa 14 poena i 10 skokova.

Sličan podvig zabilježio je i Finiks. Oni su srušili Portland takođe poslije 11 uzastopnih pobjeda - 120:106. Najzaslužniji za trijumf bio je Slovenac Goran Dragić, koji je meč završio sa 31 poenom i 10 asistencija!

Finiks je uspio da nadoknadi 16 poena zaostatka iz druge četvrtine i nanese Portlandu prvi poraz još od 5. novembra i utakmice sa Hjustonom.

Kod Blejzersa istako se Lamarkus Oldriž sa 24 poena.

Na Istoku Indijana nije dozvolila iznenađenje protiv Šarlota. Pejsersi su pobijedili sa 99:74 i tako se učvrstili na vrhu tabele sa impozantnim skorom od 14 pobjeda i samo jednim porazom!

Si Džej Votson bio je prvi strijelac pobjedničke ekipe sa 18 pogodaka i šest skokova, dok se kod Bobketsa istakao Al Džeferson sa 16 poena i devet skokova.

Nemanja Nedović drugu utakmicu zaredom dobio je 12 minuta na parketu. Na meču protiv Dalasa ostvario je učinak od četiri poena i jedne asistencije i izgubljene lopte u porazu Golden Stejta u neizvjesnoj završnici (103:99). Mevse je predvodio Dirk Novicki sa 22 poena.

Majami je pobijedio Klivlend sa 95:84 i ostvario osmu uzastopnu pobjedu. Lebron Džejms bio je najefikasniji u ekipi aktuelnog šampiona sa 28 poena, uz po osam skokova i asistencija, dok je Dvejn Vejd dodao 21 poen.

Minesota je izgubila od Denvera sa 110:107, uprkos odličnoj partiji Nikole Pekovića koji je zabilježio 21 poen i 10 skokova, dok je Njujork zabilježio osmi poraz u nizu - izgubio je od Klipersa 93:80.