EL: Zvezdi jedan rival manje

Lijetuvos Ritas ostao je bez realnih izgleda za plasman u Top 16 fazu.

EL: Zvezdi jedan rival manje Izvor: MONDO

Lijetuvos Ritas u četvrtak je propustio verovatno posljednji voz za plasman u Top 16 Evrolige. I to u "velikom" stilu.

Lokomotiva Kubanj u Viljnusu je nastupila bez povrijeđenih bekova Simona i Bikova, ali je i tako oslabljena slavila sa više od 30 poena razlike - 53:84 (Seibutis 15 - Braun 20, Hendriks 14)!

Lijetuvos je dobio prvu četvrtinu sa 24:16, ali se ta prednost istopila za četiri minuta igre u drugoj dionici i do kraja utakmice rasla i rasla i rasla... Druga i treća četvrtina pripale su gostima ukupnim rezultatom 45:16!?

Lokomotiva se time učvrstila na prvom mestu D grupe, sa skorom 6-1, dok je tim Milenka Tepića i Stevana Jelovca prikovan za dno sa svega jednom pobjedom i šest poraza.

Makabi je na meč 7. kola u Beograd stigao kao drugoplasirani (4-2), ispred Panatinaikosa (3-3), Laboral Kuće (3-3) i Crvene zvezde Telekom (2-4).

(MONDO, Foto: MN Press)