NBA: Vestbruk šokirao Nedovića, sjajni Mirza

Dvije utakmice NBA lige, koje su odigrane u noći između petka i subote, riješene u posljednjnim sekundama. Ipak, najzanimljivije je bilo u Oklahomi.

NBA: Vestbruk šokirao Nedovića, sjajni Mirza Izvor: MONDO

Utakmica večeri u NBA ligi odigrana je u Oklahoma Sitiju, gdje su gostovali Golden Stejt Voriorsi. Domaćin je pobijedio 113:112 poslije produžetka. Sekund prije kraja imao je negativan rezultat.

Junak je po svemu bio Rasel Vestbruk.

U ne tako najbolje odigranom posljednjem napadu Oklahome, koji je za drugih dodatnih pet minuta morao da se završi košem za dva poena, lopta je poslije provog pokušaja "iščupana" iz auta, zatim je došla do Vestrbruka, koji je fintom prevario svog čuvara, okrenuo se i iz teške pozicije pogodio za tri.

Lopta je kao kap prošla kroz obruč!

Beku Tandera to je bio 34. poen, a imao je i sedam asistencija. Kevin Durant je imao 25, a Serž Ibaka 18 poena. Oklahomi je upisala 11. pobjedu.

Akter ovog zanimljivog meča bio je i Nemanja Nedović. Srpski reprezentativac je igrao nešto više od 11 minuta, ali se nije upisao. Doduše, nije ni mnogo pokušavao da pogodi, jer je samo dva puta uputio šut ka košu. Stefen Kari je pogodio 32 poena.

VIDEO

Majami je sve bolji, a Toronto već dugo nema rješenje za vrelinu sa Floride. Kanađani 12 uzastopnih utakmica ne znaju za trijumf protiv Majamija, koji je zabilježio devetu pobjedu za redom ove sezone i sada je na skoru 13-3.

Lebron Džejms je predvodio Majami do trijumfa 90:83 sa 27 poena, dok je Dvejn Vejd ubacio 22. Na drugoj strani Demar Derozan je stao na 25 poena.

Hjuston je nastavio po starom i bez povrijeđenog Džeremija Lina. "Rakete" su postavile novi rekord po broju vezanih pobjeda protiv istog rivala. Bruklin Netsi nisu pobijedili Hjuston još od 13. marta 2006. godine što je 14 utakmica u nizu.

Ovaj put u Tojota centru bilo je 114:95.

U Bruklinu je raspoložen bio samo Mirza Teletović. Reprezentativac BiH je imao "dabl-dabl" učinak – 18 poena i 13 skokova.

Indijana je do 15. pobjede u sezoni stigla protiv Vašingtona, Boston je "razbio" Klivlend 103:86, a San Antonio je bez Tonija Parkera lako riješio Orlando 109:91. Atlanta je poenima Ala Horforda četiri sekunde prije kraja svladala Dalas 88:87, dok su Lejkersi slavili u Detroitu sa 106:102 poslije dodatnih pet minuta.