ABA: Kakav preokret Cibone u Skoplju!

Zagrebački tim gubio 26 poena od MZT-a, ali je pobijedio! Džerel Blesingejm 32 poena.

ABA: Kakav preokret Cibone u Skoplju! Izvor: MONDO

Veliki preokret i pobjeda Cibone u Skoplju!

Kada je sredinom druge četvrtine, MZT, koševima Stefana Sinoveca poveo 42:16, teško da je mogao da se očekuje konačan epilog, a on je bio: MZT - Cibona 88:93.

Na sedam minuta prije kraja, "cibosi" su trojkom Džerela Blesingejma prvi put poveli (67:65) i potom su u dramatičnom finišu, prevashodno zahvaljujući mirnoći sa penala, riješili meč u svoju korist.

Već pomenuti Blesingejm je ubacio 32 poena i to, uglavnom, sa trojke (osam od 12)!

Damjan Stojanovski ubacio je 20 poena za MZT, Todor Gečevski 17, a Stefan Sinovec imao je 11 poena i po sedam skokova i asistencija.

Ciboni je ovo sedma pobjeda, uz tri poraza, a skor MZT-a je četiri pobjede i šest poraza.

(MONDO:Foto:MN Press)