Igokei četvrtina dovoljna za pobjedu

Košarkaši Igokee savladali Budućnost 75:68 u Laktašima i sa omjerom 6 pobjeda i četiri poraza na tabeli se izjednačila sa podgoričanima.

Igokei četvrtina dovoljna za pobjedu Izvor: MONDO

Igokea je pitanje pobjednika riješila u prvoj četvrtini, koju su odigrali fantastično postigavši 32 poena, dok su goste ostavili na 11.

Sve je polazilo za rukom domaćem timu u prvom periodu. Postigli su četiri trojke iz isto toliko pokušaja, u odbrani su "napunili" reket i spriječili poene ispod koša.

Na poluvremenu su imali takođe 21 poen viška 46:25.

Na početku drugog dijela Budućnost je zaigrala bez klasične petice i počeli su da pogađaju šuteve za tri poena, prije svih  Subotić i Mihailović, tako da je Budućnost došla i na šest poena minusa.

Ipak tada je Mirković pogodio trojku, a Akindele je pod košem napravio faul nad Bunićem, pa je centar Igokee imao dva bacanja od kojih je jedno iskoristio i Igokea je ponovo otišla na dvocifrenu prednost.

Do kraja tim Igora Jovovića nije imao snage za preokret pa je Igokea došla do šeste pobjede.

U domaćem timu najefikasniji je bio Nemanja Gordić sa 19 poena i sedam asistencija, Duško Bunić je dodao 13, Tedi Gipson 12, a Uriš Mirković 11 poena.

Na drugoj strani najbolji strijelac je bio Bojan Subotić sa 16 poena, a svih 16 je postigao u drugom poluvremenu, dok je MIhailović postigao 13.

(MONDO:Foto:Igokea.com)