ABA: Mega produbila "kanal" Radničkog

Pobjeda Milojevićevog "vrtića" za mjesto u sredini tabele. Prvi poeni Birčevića ove sezone.

ABA: Mega produbila "kanal" Radničkog Izvor: MONDO

Ekipa Mega Vizure u neizvjesnoj završnici je smogla snage da savlada Radnički i nanese mu peti uzastopni poraz u ABA ligi - 90:87.

Domaćin je vodio tokom cijelog prvog poluvremena, da bi Kragujevčani serijom od 11:0 preokrenuli na 50:54 i ostali u prednosti do pred kraj treće četvrtine, najviše sa sedam poena razlike (57:64).

U 37. minutu se ekipa Dejana Milojevića "odlijepila" koševima Dangubića i Radovića, pa slobodnim bacanjima Varde (86:79), ali time nije riješila utakmicu.

Marinović i Dimić su vezali trojke za 86:85, u posljednjem minutu su poentirali Radović i Kalinić (88:87), a konačan rezultat postavio Miljenović sa linije penala.

Radnički je prvi put ove sezone igrao bez startnog centra Muftaua Jarua, koji je na svoju ruku napustio tim, ali se poslije ozbiljne povrede zadobijene ljetos na pripremama reprezentacije, vratio Stefan Birčević.

Perspektivni krilni centar igrao je i na gostovanju u Finskoj sredinom nedelje, ali je protiv Mege ubacio prve poene (11p, 5sk) u sezoni 2013/14.

REZULTATI 10. KOLA:

Partizan NIS - Olimpija 63:52 (35:31)
/Bogdanović 21, 7sk, 6as, 6izg - Gailius 15/

Mega Vizura - Radnički 90:87 (50:54)
/Micić 20, 7sk, 7as, 3ukr, 6izg, Jokić 15, 9sk - Marinović 19, 12as, 4izg, Lešić 16, 5sk/

Zadar - Široki 77:69

TABELA: Zvezda 8-2, Partizan 8-2, Cedevita 8-2, Cibona 7-3, Budućnost 6-4, Igokea 6-4, Mega 5-5, MZT 4-6, Krka 4-6, Zadar 4-6, Radnički 3-7, Solnok 3-7, Olimpija 2-8, Široki 2-8.

PAROVI 11. KOLA: Široki - MZT, Olimpija - Mega, Budućnost - Cedevita, Radnički - Krka (subota), Solnok - Partizan, Cibona - Igokea (nedelja), Zvezda - Zadar (ponedeljak).

(MONDO:Foto:MN Press)