NBA: Igrali do ponoći...

Četiri i po sekunde dijelile su Čikago i Nju Orleans od ulaska u četvrti produžetak!

NBA: Igrali do ponoći... Izvor: MONDO

Kad niko ne želi da izgubi...

Publika u Junajted centru u Čikagu za uobičajeni novac je dobila jedan sat drame i uživanja više, ali na kraju nije slavila pobjedu domaćih Bulsa nad Nju Orleans Pelikansima.

Gosti su košem Holideja i trojkom Gordona iznudili prva dva produžetka (103:103, 109:109), Luol Deng na drugoj strani je poentirao za treći ekstra period (122:122), a Žoakim Noa poluhorogom izjednačio na 128:128 na isteku 63. minuta igre!

Nju Orleans je poslije tajm-auta odigrao akciju za Džrua Holideja, koji je kroz prazan reket stigao do obruča i poentirao uz faul Tadža Gibsona. Sa dodatnim slobodnim bacanjem, bilo je to 128:131 i gosti su u razmaku od 24 sata ostvarili drugi vrijedan trijumf.

Prethodno su u Njujorku savladali Nikse, mada im se u prvoj četvrtini te utakmice povrijedio ponajbolji igrač, supertalentovani krilni centar Entoni Dejvis (lom ruke).

Podsjetimo da su Bulsi već desetak dana bez Derika Rouza, koji će zbog povrede koljena pauzirati do naredne jeseni.

U noći između ponedeljka i utorka, San Antonio je košem Tima Dankana 0,4 sekunde prije kraja slomio otpor Atlanta Hoksa, a Portland nanio Indijana Pejsersima tek drugi poraz u 18 mečeva ove sezone!

TABELE

Istok: Indijana 16-2, Majami 14-3, Vašington 9-9, Toronto 6-10, Atlanta 9-10, Šarlot 8-10, Čikago 7-9, Detroit 7-10...

Zapad: Portland 15-3, San Antonio 15-3, Oklahoma 12-3, LA Klipers 12-6, Hjuston 13-6, Denver 10-6, Dalas 10-8, Golden Stejt 10-8...

(MONDO:Foto: Beta/AP/Charles Rex Arbogast)