ABA: Radnički na dnu "Jezera"

Kragujevčani kod kuće nadigrani od Solnoka - 82:91.

Ekipe Radničkog i Mega Vizure (skor 7-12) u subotu su napravile korak ka dnu tabele i ujedno uvećale šanse da Srbija naredne sezone u ABA ligi ima tri, umjesto sadašnja četiri predstavnika.

Dok se častan poraz Mege u Skoplju od MZT-a (80:72) može podvesti u okvire "očekivanog", Kragujevčani su na svom parketu neprijatno iznenadili protiv Solnoka.

Mađarski tim do subote je imao skor 0-8 na gostovanjima u okviru ABA lige, ali je u srcu Šumadije slavio potpuno zasluženu pobjedu - 82:91 (19:14, 13:30, 20:22, 30:25)!

Radnički je početkom druge dionice imao šest poena viška (22:16), a u 16. minutu "minimalac" od 29:28. Solnok je tada krenuo u seriju od 13:0, nakon čega je sve do kraja meča suvereno kontrolisao zbivanja na parketu.

Lešić, Marinović i ekipa tek u pretposljednjem minutu su prišli na manje od 10 poena razlike...

Ključ neuspjeha svakako treba tražiti u katastrofalnom šutu za tri poena - 12/46, u odnosu na efikasnih 10/19 Vojvode (26 poena), Loranta i drugova.

Cedevita je u Širokom bila na ivici poraza, ali je od 68:58 u 33. minutu stigla do konačnih 68:73! Dakle, Široki u posljednjih šest minuta nije dao nijedan jedini poen.

Sada je već prilično izvjesno da će o ispadanju iz ABA lige odlučivati samo dva tima - Široki i Zadar. I jedni i drugi su na 5-14, a Solnok, koji ima garantovano učešće u takmičenju 6-13.

Zadranima nije pomogla smjena trenera, odnosno dolazak Ivana Sunare na mjesto Hrvoja Vlašića.

Aleksandar Džikić i Krka slavili su u Višnjiku rezultatom 57:55. Ključni koš postigao je Jaka Klobučar, a slobodna bacanja Sani Bećirović.

Cibona - Partizan 19.00

TABELA: Crvena zvezda 15-3, Cedevita 14-5, Partizan 13-5, Cibona 12-6, Budućnost 12-6, Igokea 10-8, MZT 9-10, Krka 8-11, Mega Vizura 7-12, Radnički 7-12, Olimpija 7-11, Solnok 6-13, Široki 5-14, Zadar 5-14.

(MONDO, foto: MN Press)