EVROLIGA: Krstić MVP u januaru

Centar CSKA i kapiten Srbije proglašen za najkorisnijeg igrača Evrolige proteklog mjeseca.

CSKA iz Moskve vodi na tabeli grupe F Top 16 faze Evrolige sa skorom 4-1, a najzaslužniji za taj uspjeh je kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić.

Upravo zbog toga Evroliga je proglasila centra Moskovljana za najkorisnijeg igrača u januaru (MVP).

Ruska ekipa je tokom proteklog mjeseca ostvarila četiri pobjede, uz jedan poraz od Partizana, a srušen je i do tada nepobjedivi Real Madrid. Krstić je u sva četiri trijumfa CSKA bio prvi ili drugi igrač tima, a prosječno je na pet odigranih duela imao 21,6 indeksnih poena.

Popularni Krle je bilježio u prosjeku 16,4 poena, šest skokova i 1,4 asistencije po meču u januaru. On je na terenu u prosjeku proveo nešto više od 27 minuta tokom proteklog mjeseca, što je najveća minutaža među igračima u Evroligi.

CSKA je tokom prethodnih mjesec dana pobijedio Lokomotivu Kubanj poslije produžetka (84:77), a Krstić je prvi put ove sezone u Evroligi započeo taj duel kao starter i postigao 11 poena uz pet skokova.

Zatim je pao Žalgiris (77:62), a kapiten Srbije završio je duel sa 12 poena i šest uhvaćenih lopti.

Uslijedio je poraz CSKA u Beogradu od Partizana (72:73), na kojem je Krstić zabilježio najveći indeks u tom kolu (33) sa 27 postignutih poena, što je njegov rekord karijere.

U petom kolu Top 16 faze u Moskvi je pobijeđen veliki Real Madrid rezultatom 85:71, a Špancima je to bio prvi poraz u sezoni. Krstić mu je "kumovao" sa 18 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Konačno prošle nedjelje savladan je i Bajern u Minhenu sa ubjedljivih 86:61, a srpski košarkaš upisao je na tom gostovanju 14 pogodaka i imao je šest uhvaćenih lopti.

(MONDO, foto: MN Press)