ABA: Igokea i dalje u igri za F4

Košarkaši Igokee u 20. kolu regionalne ABA lige savladali Zadar 65:58 (18:14, 16:13, 13:16, 18:15) i ostali u trci za plasman na Fajnal for.

Aleksandrovčani su tako stigli do 12. ovosezonske pobjede u ABA ligi i zadržali šanse za odlazak na F4. Igokea je na šestom mjestu sa istim skorom kao i podgorička Budućnost (12-8), pobjedu više ima Cibona, a dvije Cedevita.

Ipak, duel sa "fenjerašem" Zadrom nije bio uopšte lak. Na poluvremenu "igosi" su imali sedam poena prednosti (34:27), ali se Zadrani nisu predavali. Treću četvrtinu gosti su riješili u svoju korist 16:13, ali u posljednjih 10 minuta igre nisu imali snage za potpuni preokret.

Iako je Igokea preko Nemanje Gordića povela sa 2:0, serijom 8:0 Zadrani su preokrenuli rezultat. Ipak, u 9. minutu Lens Vilijams dovodi Aleksandrovčane u prednost 14:12, koju su zadržali do isteka 10. minuta - 18:16.

U drugi period igre izabranici Vladimira Jovanovića ušli su nešto angažovanije, pa je u 14. minutu na semaforu pisalo 27:16, što je bila naubjedljivija prednost domaćih do tada. "Igosi" su imali i +12 kada je Duško Bunić pogodio za 34:22 dva minuta prije odlaska na odmor. Serijom 5:0 Zadar je smanjio zaostatak i otišao na odmor sa -7.

U nastavku meča Igokea u 23. minutu dolazi do maksimalnih +15 (42:27). Tri minuta prije odlaska na odmor, Aleksandrovčani su imali 47:33, ali su Zadrani u nastavku treće četvrtine iskoristili opuštanje aktuelnog šampiona BiH, napravili seriju 11:0 i u 35. minutu stigli na 47:44.

Uspjeli su domaći u završnoj četvrtini da održe prednost, u posljednjem minutu dođu i do dvocifrene prednosti (60:49), da bi u "raspucanih" zadnjih 60 sekundi oko 1.000 gledalaca vidjelo čak 14 poena. Igokea je postigla pet, a Zadar devet poena za konačnih 65:58.

Sjajni Gordić ponovo je bio prvo ime susreta. Ubacio je 21 poen uz šest skokova i četiri asistencije.

Kod gostiju se istakla trojka Josip Sobin - Mark Stiven Lajons - Toni Dijan. Sobin je postigao 14 (sedam skokova), Lajons 13, a Dijan 11 poena.