Beogradska ekipa "Kosovo-Knin" u finalu 18. Evropskog prvenstva srpske dijaspore u košarci slavila je protiv domaćina turnira, "Basket 2000" iz Banjaluke rezultatom 56:45.
Do poluvremena, košarkaši "Kosovo-Knina" uspjeli su da smanje zaostatak na svega jedan poen (28:27), da bi u nastavku meča dominirali i na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa.
Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti napravili seriju 13:5 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Milanu Dozetu, koji je proglašen za najboljeg igrača turnira. Na isteku 24. minuta (igralo se četiri puta po osam minuta), ekipa "Kosovo-Knina" vodila je 45:34.
U posljednjoj četvrtini viđena je izjednačena borba. Nakon 11:11 u posljednjih osam minuta, na semaforu je stajalo 45:56 (18:15, 10:12, 6:18, 11:11).
Treće mjesto na turniru pripalo je ekipi "Sinđelića" iz Geteborga (Švedska), dok je najbolji strijelac Dragiša Najdanović, košarkaš "Basketa 2000" iz Beča, koji je ubacio 100 poena.
Nagrada za fer plej otišla je u ruke ekipe "Otpisani" iz Bergena (Norveška).
"Bilo je lijepo druženje. Prvi put učestvujem na ovom turniru, ali znam ovu ekipu, sa većinom igrača preko ljeta rekreativno igram basket. S obzirom da sam završio karijeru, zvali su me da igram sa njima i naravno da sam prihvatio poziv. Možda je košarka bila u drugom planu, iako je bila mnogo kvalitetnija nego što sam očekivao", istakao je po završetku turnira MVP Milan Dozet.
"Odigrali smo pet utakmica u tri dana, a ipak su u pitanju momci koji nisu aktivni sportisti. Mislim da su na kraju svi zadovoljni što su došli u Banjaluku, prestonicu Republike Srpske. To najviše znači ekipama iz inostranstva, sa kojima ćemo večeras nastaviti druženje, a sutra im slijedi povratak kući", rekao je Dozet, koji je tako nakon titule šampiona BiH sa Igokeom na oproštaju od aktivnog igranja košarke, osvojio još jedan trofej.