• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ABA: Metalac u Valjevu tek od novembra

Izvor mondo.rs

Debitant u ABA ligi moraće da se dodatno strpi za mečeve pred svojom publikom.

Izvor: MONDO/Petar Stojanović

Sezona 2014/2015. u regionalnoj ABA ligi počeće u petak, 3. oktobra utakmicom Crvena zvezda Telekom - Levski.

Termini ostalih mečeva biće naknadno saopšteni, ali je poznato da će debitant Metalac iz Valjeva pred svojom publikom igrati tek od novembra. Prvi gost u dvorani "15. septembar" biće Ikogea.

Do tada, Valjevci će igrati u gostima, pošto je odlučeno da zamene domaćinstvo sa Solnokom u drugom kolu i Cedevitom u četvrtom.


Razlog takve odluke je to što još nisu počeli neophodni radovi u postojećoj gradskoj sportskoj dvorani, koja je, kao privremeno rešenje podignuta u centru grada 1973. godine,
pokrtivanjem stadiona za male sportove "15. septembar".

Prilikom nedavne posete generalnog menadžera ABA lige Romana Lisca dogovoreno je da se moraju postaviti novi koševi i novi semafor, te da se mora urediti svlačionica za gostujuće ekipe.

Kako trenutno stvari stoje, u šta se uverio i izveštač agencije Beta, novi "Elanovi" koševi teško će moći da se unesu u sportsku dvoranu čak i u delovima. Konstrukcija koševa teška je preko jedne tone.

Takođe, na delu tribine, na kojoj je i novinarska loža, moraju se napraviti "džepovi" gde će se sklanjati koševi u vreme utakmica i treninga rukometnih i odbojkaških erkipa, a i ti radovi nisu započeti.

Metalac se u ABA ligi našao posle odustajanja Radničkog iz Kragujevca, iz finansijskih razloga, plaćanjem "vajld kard" od 150.000 evra.

Tim Metalca vodi trener Vladimir Đokić, a uz desetak mladih igrača, uglavnom pristiglih iz Užica i Čačka, novoangažovana pojačanja su plejmejkeri Nikola Otašević i Slobodan Dunđerski, centri Miroslav Radenković, Đorđe Majstorović i Bojan Radulović, kao i bek Boris Bakić.

Metalac bi želeo da angažuje i centra Ratka Vardu, kao i bivšeg crnogorskog reprezentativca Ivana Maraša, koji je već igrao u Valjevu.

Valjevski klub će predstojećeg vikenda učestvovati na turniru u Vršcu sa istoimenom domaćom ekipom, Leotarom iz Trebinja i Konstantinom iz Niša.

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC