I to je Evroliga: Jedan koš za četvrtinu!

Žalgiris kao domaćin protiv Anadolu Efesa prvu četvrtinu završio sa samo dva poena!

U Evroligi se takmiče najkvalitetniji evropski klubovi i igrači, međutim, dešava se da neko ima "loš dan".

Ovaj četvrtak je bio takav po Žalgiris.

Igrači slavnog litvanskog kluba, šampiona Evrope 1999. godine, postigli su samo jedan koš u prvoj četvrtini duela sa Anadolu Efesom. I to pred svojim navijačima!

Čak osam minuta bilo je potrebno da bi Paulius Jankunas probacio loptu kroz obruč gostujućeg koša.

Izjednačen negativan rekord

Pre Žalgirisa samo jedan koš za četvrtinu postigli su igrači Benetona i Marusija.

Beneton je to učinio 2005. u trećoj deonici meča sa Efesom, u kojem su poraženi 43:52, dok su igrači Marusija samo dva poena postigli u drugoj četvrtini meča Top 16 faze protiv Partizana, 2010. godine. Crno-beli su tada slavili 57:49.

Na naredne poene svog tima navijači Žalgirisa opet su dugo čekali, pošto su oni usledili tek posle minut i po igre u drugoj deonici.

U prvih 10 minuta meča, igrači litvanskog tima šutirali su 1/10 za dva, a 0/2 za tri poena.

Gosti, međutim, nisu najbolje iskoristili nepreciznost rivala, jer su na poluvreme otišli sa prednošću od 12 poena (32:20), iako je ona mogla da bude mnogo ubedljivija. Šta više, Žalgiris je drugu deonicu dobio 18:16 i time nagovestio da bi mogao da se vrati u meč.

To se, ipak, nije dogodilo.

Ekipa Dušana Ivkovića odigrala je odličnu odbranu i u drugom poluvremenu, pa je došla do pobede 66:57, koja joj je obezbedila plsman u Top 16 fazu Evrolige. Žalgiris je ovim porazom sebi zakomplikovao ostvarenje istog cilja, ali i dalje ima velike šanse da se nađe u narednom krugu takmičenja.

Inače, ovo je bio duel osmog kola Grupe A u kojoj su još Real Madrid, Uniks, Nižnji Novgorod i Sasari.