Sjajna Zvezda u Top 16 fazi!

Crveno-beli trijumfovali u Valensiji...

Sjajna Zvezda u Top 16 fazi! Izvor: MN PRESS

Kakav uspeh Crvene zvezde Telekom, u drugoj sezoni koju sa istim stručnim štabom i nekolicinom istih košarkaša igra u Evroligi!

Crveno-beli su preuzeli vođstvo krajem prve četvrtine, do kraja su oscilovali između tri i 12 poena viška, ali nisu lako priveli meč kraju.

U finišu su čvrstom odbranom i prelomnim koševima Mitrovića, Blažiča i Dženkinsa (serija 6:0 pri vođstvu 66:69) izbegli reprizu sloma iz Istanbula pre dve nedelje i "overili" pobedu, njome i plasman u Top 16!

Valensija - Zvezda 68:77 (16:20, 21:22, 15:20, 16:15)!

Lider D grupe Olimpijakos pobedio je Neptunas 89:79, a Galatasaraj na svom parketu izgubio od Laboral Kuće 82:89.

TABELA DVA KOLA PRE KRAJA: Olimpijakos 7-1, Zvezda 5-3, Laboral 4-4, Galatasaraj 3-5, Neptunas 3-5, Valensija 2-6!

Zvezda 1

Ekipa koju vodi Dejan Radonjić naredne nedelje gostuje u Pireju, a potom će u Kombank areni imati meč protiv Laborala, za drugo mesto i bolju poziciju pred razvrstavanje ekipa za Top 16.

Zvezdi je ovo sedma pobeda zaredom nad španskim timovima u Evroligi i Evrokupu (Laboral 3:0, Valensija 2:0, Bilbao 2:0), pod Radonjićevom dirigentskom palicom!

VALENSIJA: Dubljević 22 (5sk), Ribas 15 (6as), Lučić 14 (6sk), Martinez 7, Vives 4, Harangodi 4, Lončar 2.

ZVEZDA: Marjanović 18 (11sk), Vilijams 17, Kalinić 11 (5sk), Mitrović 9 (5sk), Dženkins 8, Blažič 6 (5sk), Dangubić 4, Cirbes 3, Lazić 1.

IZ MINUTA U MINUT

22.45 ZVEZDA JE POBEDILA 77:68 I PLASIRALA SE U TOP 16 PRVI PUT U ISTORIJI!

22.44 Dubljević ne uspeva da pogodi trojku, a Dženkins jednim bacanjem potvrđuje pobedu - 68:77.

22.43 Vives poentira, Cirbes polovičan sa linije "penala" - 68:76.

22.39 Da li je kraj?! Dubljević promašuje, Dženkins u polukontri diže prednost na 66:75! Samo 63 sekunde dele Zvezdu od mesta u Top 16!

22.36 Blažič uzima stvari u svoje ruke, prodorom vraća "plus pet" (66:71). Cirbes blokira Dubljevića "1 na 1", aut za Valensiju... Pau Ribas konačno promašuje trojku i posle "vađenja" lopte iz auta od strane Lučića, faulira Blažiča. Slovenac izvodi bacanja 2/2 - 66:73 (1:56 do kraja)!

22.36 Dubljević daje oba bacanja - 66:69, do kraja 2:45.

22.35 Mitrović zaustavlja Dubljevića i dobro trči da postigne lake poene, konačno - 64:69.

22.32 Šta se dešava sa crveno-belima u poslednjoj četvrtini? Lučić ne uspeva da izjednači, a Kalinić u kontri greši u koracima... Važan tajm-aut za Radonjića.

22.31 Novi loš napad u režiji Markusa Vilijamsa, netačan pas Cirbesu, ali Vives promašuje zicer, a Dubljević horog... Na drugoj strani ni Mitrović ne može da trojkom da Zvezdi "vazduha".

22.29 Promašaji iz daljine Vilijamsa (dva) i Blažiča... Počinje da podseća na četvrtu četvrtinu utakmice protiv Galatasaraja u Istanbulu. Lopta za Valensiju, 64:67 (36. minut).

Izvor: MN PRESS 22.27 Promašaj Vilijamsa, skok Kalinića, a Ribas u doskoku udara Martineza u nos i kapiten Valensije mora na klupu, a reprezentativac Srbije na liniju slobodnih bacanja. Koristi samo jedno - 62:67.

22.25 Skok u napadu, pa dva bacanja Marjanovića - 60:66. Ali Ribas za 62:66... On i Lučić u drugom poluvremenu pogađaju iz svih pozicija.

22.23 Neće ovde ništa biti rešeno brzo i lako... Serija Valensije 8:0 (Dangubić promašio oba slobodna bacanja) i 7:41 minuta pre kraja rezultat je samo 60:64.

22.19 Marjanović za "plus 12" u 31. minutu, Lučić trojkom održava Valensiju u životu, koliko-toliko (55:64).

22.15 Promašaji na obe strane. Poslednji napad u trećoj četvrtini imaju crveno-beli, a završava ga Čarls Dženkins košem iz "izolacije" na vrhu kapice - 52:62 (16:20, 21:22, 15:20)!

22.13 Skok u napadu i koš Bobana Marjanovića u padu nazad (52:60), onda i dobra odbrana.

22.11 Četvrta trojka Dubljevića, pre toga Dženkins vraća loptu preko pola i Lučić pogađa još jedan težak skok šut. Valensija se ne da - 52:57.

Izvor: MN PRESS 22.09 Prodor Lazića duž čeone linije, lopta stiže do Marjanovića, koji je samo spušta u koš i konačno donosi Zvezdi dvocifrenu prednost - 47:57 u 27. minutu!

22.07 Levi dvokorak Vilijamsa, 47:55. I napad za Beograđane.

22.05 Uzvraća Marjanović, silovitim zakucavanjem posle ulaza i asistencije Mitrovića. Lazić "krade" loptu, Ribas ga faulira... Tajm-aut, 47:53 (26. minut).

22.04 "Kockaju" se crveno-beli... Mitrović je promašio zakucavanje, Marjanović zicer, a Harangodi i Dubljević mini-serijom 5:0 opet uneli neizvesnost (47:51).

22.02 Peta trojka Vilijamsa, druga uzastopna posle promašaja Lazića i ofanzivnog skoka Dangubića! Neverovatno! Zvezda na "plus 9" - 42:51.

22.01 Marjanović je realizovao dva napada, Lučić promašio trojku - 42:48 (23. minut).

21.59 Valensija počinje treću deonicu trojkom Martineza za 40:42. Mitrović sjajno pivotira i vara Harangodija - 40:44.

21.58 Galatasaraj - Laboral Kuća 82:89, konačan rezultat! Laboral dolazi na 50 odsto uspešnosti (4-4), Erceg, Arojo i ekipa padaju na 3-5.

21.51 Zvezda je ubacila sedam trojki iz 15 pokušaja i uhvatila osam lopti pod protivničkim košem. Valensija samo dve.

21. 48 LISTA STRELACA

VALENSIJA: Dubljević 12, Ribas 10, Lučić 7, Martinez 4, Vives 2, Harangodi 2.

ZVEZDA: Vilijams 12 (šut za tri 4/5), Kalinić 10, Mitrović 5, Dangubić 4, Marjanović 4, Dženkins 3, Cirbes 2, Blažič 2.

21.43 Olimpijakos nakon 20 minuta igre vodi protiv Neptunasa 47:36, tako da crveno-beli u ovom trenutku imaju rezultate za plasman u Top 16.

21.42 Kraj prvog poluvremena, Zvezda na "plus pet" - 37:42 (16:20, 21:22)!

21.39 Ofanzivni skok Dangubića i odmah nova trojka Vilijamsa, četvrta - 35:42!

21.37 Koš Lučića preko ruke, pa isforsiran šut Vilijamsa i propust u odbrani, posle koga Ribas lagano poentira i smanjuje na 35:39... Do poluvremena 2:19.

21.35 Marjanović kuca posle skoka, Ribas koristi malo prostora da se podigne i ubaci trojku, ali ponovo uzvraća Markus Vilijams - 31:39!

21.33 Lučić pogađa preko ruke, zatim trojke Vilijamsa i Dubljevića - 28:34! Rasplamsala se borba.

21.32 Trojka Ribasa, ali i Vilijamsa, koji u 15. minutu beleži prve poene - 23:31.

21.30 Mitrović sam iza linije za tri poena, ne propušta tu šansu - 20:28 (14. minut). Potom Cirbes greši u koracima, moglo je da bude i "plus 10"...

21.28 Kalinić krade loptu neopreznom Satu i završava novi kontranapad - 20:25.

21.26 Kalinić je uradio mnogo toga dobrog od ulaska sa klupe. Dao je još jedan koš, imao dva ofanzivna skoka u jednom napadu... Pa umalo izgubio loptu. Zvezda vodi 20:23 (13. minut).

21.22 Zvezda dobija prvu četvrtinu 16:20, zahvaljujući još jednoj brzoj tranziciji iz odbrane u napad i košu Blažiča!

21.19 Trojka Kalinića iz teške pozicije - 16:16 (9. minut). Sato ne uspeva da se revanšira, a Kalinić iz "ofsajda" zakucava i sa pet poena pravi preokret. Zvezda vodi 16:18!

21.16 Nedović promašuje, ali stiže da izblokira Mitrovića i spreči lake poene. Nedović zatim promašuje trojku, a neometani Dženkins pogađa i, nadamo se, vadi Zvezdu iz "minus" faze - 13:11.

21.15 Blažič prolazi do koša i promašuje polaganje. Na drugoj strani skok Dangubića i odmah "nošena" lopta... Peta greška za sedam minuta.

21.13 Crveno-beli su napravili nekoliko grešaka za kratko vreme, što je domaćin iskoristio da poveća prednost na 13:8, poenima Dubljevića, koji je izbio loptu Marjanoviću, pretrčao ga i ostao bez čuvara pod košem. Tajm-aut Radonjića.

21.09 Vilijams gubi loptu u polukontri, neozbiljnim pokušajem dodavanja Marjanoviću, a Branko Lazić preseca kontru Valensije svojom drugom ličnom greškom - 9:8 (6. minut).

21.06 Zakucavanje Marjanovića na pas Mitrovića, pa trojka Lučića sa leve strane - 5:4.

21.04 Zvezda odlična u odbrani, ni približno tome u napadu. Na isteku trećeg minuta, rezultat je 2:2.

21.01 Počelo je promašajima Lončara i Vilijamsa, ali Marjanović je iznudio faul i novi napad. Prodor i koš Dangubića - 0:2!