"Časovi ljubavi" i u Sofiji

Levski doživeo novi poraz u ABA ligi, ali su njegovi igrači ovacijama ispraćeni u svlačionicu.

Levski - Zadar 72:80 (47:40; Simeonov 22, Angelov 18 - Šango 17, B. Barać 15, 6sk, Florens 15, 5sk, 5as) u zaostaloj utakmici 16. kola ABA lige!

Očekivan rezultat u Sofiji, gde su Zadrani bez prvog centra Josipa Sobina gostovali u vanrednom terminu - dva dana posle poraza u Pioniru od Crvene zvezde Telekom - pošto prvak Bugarske pre petnaestak dana nije mogao da organizuje utakmicu zbog finansijskih problema.

Levski je u sredu pružio jednu od boljih partija ove sezone, vodio je sa 14 poena razlike u 16. minutu (42:28), ali je Zadar do poluvremena prepolovio deficit i onda dominantnom igrom u trećoj četvrtini (5:22) preokrenuo na 52:62.

ODLIČNO ZA 3

Zanimljivo je da su obe ekipe na ovoj utakmici ostvarile identičan, više nego dobar šut za tri poena - 12/29.

Učenici Titija Papazova izvršili su pritisak početkom poslednje deonice, ali je kvalitetniji protivnik to lako odbio i sa skorom 9-9 došao na deobu pete do sedme pozicije, sa Olimpijom i Cibonom.

Skor Levskog sada iznosi 1-17 (pobedili samo Megu, još u drugom kolu 8. oktobra) i ta ekipa na jesen 99,9 odsto neće igrati ABA ligu.

Ipak, verni navijači u solidnom broju su ispunili Halu sofijskog univerziteta i po završetku meča glasnom pesmom i aplauzom podržali ekipu u teškom trenutku.

Koliko je Levski u ovom sastavu zaista loš, beogradska publika moći će da se uveri u 21. kolu (7-9. februara), kada bude došao u goste Partizanu (četvrti na tabeli, sa skorom 11-7).

U Sofiji su crno-beli jesenas slavili rezultatom 98:66, a Zvezda još ubedljivije - 99:58.