Nižnji "drmao" niz CSKA

Teodosić i drugovi tek u produžetku slomili otpor odličnog rivala i ostali neporaženi u Evroligi - 103:95 (88:88).

CSKA je zadržao stoprocentni učinak u Evroligi i posle petog kola Top 16 faze. Računajući prvu grupnu fazu, "armejci" su protiv Nižnjeg Novgoroda zabeležili 15. pobedu.

Igrao se poslednji minut produžetka, kada je vođstvo domaćih iznosilo samo jedan poen (96:95). Onda je Miloš Teodosić promašio trojku, ponovo došao do lopte i asistirao Saši Kaunu za zakucavanje - 98:95.

Bio je to početak serije od 7:0, igrači Nižnjeg do kraja utakmice nisu postigli ni poen i skor im je ovim porazom pao na 2-3.

CSKA je trebalo da trijumfuje u regularnom toku, pošto je 4:50 minuta pre kraja košem Andreja Voronceviča poveo 86:75.

Međutim, Nižnji je odgovorio serijom od 0:9 i prišao na samo 86:84.

U poslednjih 14 sekundi su De Kolo i Teodosić ubacili su po jedno slobodno bacanje, a Tejlor Ročesti sva četiri, za izjednačenje! Moskovljani su imali tri sekunde za poslednji napad, koji nije realizovao Kaun pod košem.

Teodosić je sa 25 poena, uz po pet asistencija i izgubljenih lopti, bio najefikasniji kod CSKA, ali u finišu četvrte četvrtine nije uspevao da pronađe pravo rešenje, niti da postigne koš kojim bi zaustavio "kam-bek" gostujućeg sastava.

U produžetku je pored pomenute asistencije imao važne poene (trojka i slobodna bacanja), kojima je preokrenuo rezultat sa 90:93 na 95:93.

Voroncevič je ubacio 22, Aron Džekson 15, a Nando de Kolo 13 poena, dok su na drugoj strani Ročesti i Tri Tompkins postigli po 22, Tarens Kinsi 19 i Artjom Parakuski 18.