Barsa i PAO sigurni kod kuće

Katalonci i Atinjani upisali treći trijumf u Top 16 fazi. Fener slavio na gostovanju u Malagi.

Barselona je pred svojom publikom ubedljivo slavila protiv Žalgirisa (89:72) u petom kolu grupe E Top 16 faze Evrolige. Startni "gas" koji su dali Katalonci u prvih 10 minuta meča (29:13) zapravo je bio nedostižan za goste.

Ante Tomić sa 16 poena, uz devet skokova i Boštjan Nabhar sa 15 pogodaka predvodili su Barsu do trećeg trijumfa u drugoj fazi Evrolige.

Kod Žalgirisa, koji sada ima isti skor kao i Crvena zvezda (1-4) istakao se Arturas Gudaitis sa 17 poena.

U drugoj utakmici u grupi E odigranoj u petak, pobedu je zabeležio i Panatinaikos. Atinjani su bili bolji od Galatasaraja rezultatom 86:77. "Zeleni" su, baš kao i Barsa, držali konce igre u svojim rukama i sve vreme kontrolisali rezultat (posle prvog poluvremena vodili su sa ubedljivih 42:27), ali su uporni Turci u nastavku krenuli agresivnije. Domaćin je malo popustio, naročito u poslednjem kvartalu (21:31), ali se ipostavilo da je zaliha koju su napravili do tada bila dovoljna za ukupno treći trijumf u Top 16 fazi.

Janis Blums predvodio je domaće sa 16 poena, dok je Dimitris Diamantidis postigao 14 poena i imao šest asistencija. Antonis Focis završio je duel sa "dabl-dabl" učinkom - 12 poena i 11 skokova.

U timu Galate najbolji je bio Vladimir Micov sa 16 poena, dok je Zoran Erceg završio duel sa četiri pogotka i tri skoka.

U poslednjem meču petog kola grupe F Fenerbahče je kao gost slavio protiv Unikahe - 69:60 i tako ostavio tim iz Malage na poslednjem mestu na tabeli kao jedinu ekipu koja nije ostvarila pobedu u Top 16 fazi.

Tim Željka Obradovića preokrenuo je rezultat u drugom poluvremenu, a velike zasluge za trijumf idu nemanji Bjelici, koji je sa 14 poena i 13 skokova bio jedan od najboljih pojedinaca u turskoj ekipi. Bogdan Bogdanović ubacio je sedam pogodaka.

Na drugoj strani Stefan Marković nije baš briljirao - za nepunih 20 minuta na terenu upisao je po tri poena, skoka i asistencije.

REZULTATI 5. KOLA TOP 16 FAZE

E GRUPA

Panatinaikos - Galatasaraj 86:77 (19:11, 23:16, 23:19, 21:31)

Barselona - Žalgiris 89:72 (29:13, 22:20, 16:20, 22:19)

ČETVRTAK

Makabi - Real 90:86

Crvena zvezda - Alba 86:69

TABELA: Real 4-1, Makabi 4-1, Barselona 3-2, Panatinaikos 3-2, Galatasaraj 2-3, Alba 2-3, Žalgiris 1-4, Crvena zvezda 1-4

F GRUPA

Unikaha - Fenerbahče 60:69 (19:16, 11:12, 10:21, 20:19)

ČETVRTAK

CSKA - Nižnji Novgorod 103:95

Baskonija - Milano 102:83

Efes - Olimpijakos 84:70

TABELA: CSKA 5-0, Olimpijakos 4-1, Efes 3-2, Fenerbahče 3-2, Nižnji 2-3, Baskonija 2-3, Milano 1-4, Unikaha 0-5