Dali 42 poena u prvoj četvrtini, ali izgubili!?

Neverovatan pad u igri Dalasa, kojem je značajno doprineo raspucani Stiven Kari sa 51 poenom.

Dalas Maveriksi su prvu četvrtinu protiv Golden Stejta u gostima dobili rezultatom 42:25, na poluvreme su otišli sa samo četiri poena prednosti (62:58), a na kraju su poraženi - 114:128!

Ako se pitate šta se dogodilo ekipi Rika Karlajla, odgovor je kratak - Stiven Kari!

Plej Golden Stejta ubacio je 51 poen (10-16 za tri), četiri manje od ličnog rekorda, i vodio saigrače do 19. uzastopnog meča u kojem su postigli više od 100 poena!

Kari

Uz to, imao je po četiri skoka i asistencije. Iza Karija u pobedničkom timu po broju ubačenih poena našli su se Klej Tompson (18) i Leandro Barbosa (14). Ekipu Dalasa predvodili su Čendler Parsons sa 25 i Tajson Čendler sa 21 poenom (i 17 skokova).

Veoma uzbudljivo bilo je u Milvokiju, gde su Baksi posle produžetka savladali Los Anđeles Lejkerse 113:105.

Najzaslužniji za petu uzastopnu pobedu domaćeg tima bili su Janis Adetokumbo sa 25
poena, Brendon Najt sa 24 i Odžej Mejo sa 21.

Mejo je u poslednjem minutu četvrte četvrtine postigao dve trojke i 0,5 sekundi pre kraja izborio produžetak za svoj tim.

Očajni Lejkersi upisali su 11. poraz u poslednjih 12 mečeva.

U katastrofalnoj seriji nalazi se i Orlando, koji je protiv San Antonija doživeo deseti uzastopni poraz.