Olimpijakos je uspeo!

Ono što nikome ove sezone nije pošlo za rukom, jeste pirejskim crveno-belima i to zahvaljujući, kome drugom...

Olimpijakos je uspeo! Izvor: MN PRESS

Posle skoro četiri meseca takmičenja i 15 uzatopnih pobeda u Evroligi, konačno se našao neko bolji od moskovskog CSKA.

To je Olimpijakos!

Predvođen sjajnim Vasilisom Spanulisom, tim iz Pireja kontrolisao je igru 38 minuta i onda uspeo da ne doživi hladan tuš u finišu meča 6. kola Grupe F, Top 16 faze.

Pred oko 12.000 navijača u "Dvorani mira i prijateljstva": Olimpijakos - CSKA Moskva 84:76 (11:17, 32:20, 21:16, 20:23).

Spanulis je utakmicu završio sa 19 poena i pet asistencija i izašao kao pobednik u dvoboju sa još jednom individualnom silom Evrolige, bivšim igračem Olimpijakosa, Milošem Teodosićem. Teu ostaje uteha da je bio produktivniji od "Bilija" u dvorani u kojoj se proslavio kao igrač, ali njegovih 20 poena (5/8 za tri), dva skoka, četiri asistencije i dve ukradene lopte nisu bili dovoljni za 16. uzastopnu pobedu.

Olimpijakos je, ispostavilo se, utakmicu prelomio besprekornim izvođenjem slobodnih bacanja u četvrtoj četvrtini, uprkos tome što je u prvom poluvremenu domaćin bio tek na nešto više od 50 odsto uspešnosti sa penala.

Dva su pogodili Kostas Slukas, pa Met Lodžeski, pa četiri u nizu Vasilis Spanulis, za seriju kojom je Olimpijakos 69:66 pretvorio u 77:71 (u tom periodu Teodosić je izgubio loptu i promašio šut za tri).

Domaćina je zaustavio upravo Teo, koji se trojkom za 77:74 iskupio za grešku, da bi u narednom napadu Spanulis promašio, a još jedan bivši igrač grčkog tima, Kajl Hajnc zakucao iz kontre za paničnih 77:74 i tajm-aut domaćina na 1:27 do kraja.

Ali, kada je u narednom napadu Andrej Voroncevič promašio šut za dva, sviran je brz faul na Spanulisu koji je opet ubacio dva slobodna bacanja za nedostižnih 80:73. Sve poene od 69:66, do 80:73, Grci su pogodili sa penala...

Alba - Panatinaikos (20.00)

TABELA: Makabi 5-1, Real 5-1, PAO 3-2, Barselona 3-3, Alba 2-3, Galatasaraj 2-4, Žalgiris 2-4, Crvena zvezda 1-5.

GRUPA F

Olimpijakos - CSKA 80:74

U petak:

Fenerbahče - Laboral Kuća (19.00)
Unikaha - Nižnji Novgorod (21.00)
Armani - Efes (21.00)

TABELA: Olimpijakos 5-1, CSKA 5-1, Fenerbahče 3-2, Efes 3-2, Nižnji 2-3, Laboral 2-3, Armani 1-4, Unikaha 0-5.