Levski pretio, Metalac ipak pobedio

Valjevci u četvrtoj četvrtini "naplatili" veći fond kvalitetnih igrača i slomili otpor bugarskog šampiona.

Predvođen odličnim veteranom Filipom Videnovim, Levski je bio motivisan da napravi iznenađenje i ostvari tek drugu pobedu ove sezone u ABA ligi, ali mu Metalac to nije dozvolio.

Rezultat je bio neizvestan sve do kraja treće četvrtine (53:56), kada su izabranici Vladimira Đokića serijom od 0:11 rešili pitanje pobednika. Domaćin je u tom periodu skoro pet minuta bio bez postignutog poena.

Nikola Jevtović je zablistao sa 24 poena (11/12 šut iz igre), Nemanja Protić potvrdio da je sa pravom preuzeo ulogu prvog plejmejkera, a u odsustvu povređenog Đorđa Majstorovića, nametnuo se krilni centar Nemanja Todorović sa 14 poena.

Metalac u finiš takmičenja ulazi na 50 odsto uspešnosti (11-11, startovali su sa pet vezanih poraza) i sa šansom da se kao debitant izbori za poziciju u gornjem delu tabele.

Do kraja će ugostiti Cibonu i Megu, a gostovaće Zvezdi i Zadru.

Crvena zvezda Telekom - Cedevita 20.30

TABELA: Zvezda 20-1, Budućnost 16-5, Cedevita 15-6, Partizan 14-7, Olimpija 11-10, Krka 11-10, Zadar 11-11, Metalac 11-11, Solnok 10-12, Cibona 9-12, Mega 8-13, Igokea 6-15, MZT 6-15, Levski 1-21.