Lepršava Mega rutinski do finala Kupa!

Tim Dejana Milojevića "razneo" Vršac u trećoj četvrtini i drugu godinu zaredom će igrati za "Žućkovu levicu".

Lepršava Mega rutinski do finala Kupa! Izvor: MN PRESS

Mega Leks - Vršac 85:66(27:22, 18:15, 25:6, 15:23), u prvoj polufinalnoj utakmici završnog turnira Kupa Koraća u Nišu!

Učesnik ABA lige opravdao je ulogu favorita u odnosu na srpskoligaša, koji je u četvrtfinalu iznenadio Metalac, ali sa šutom za tri poena 5/27 u subotu uveče nije imao šta da traži.

Mega će posle bolnog poraza od Crvene zvezde Telekom u prošlogodišnjem finalu (80:81) imati novu šansu da se domogne vrednog trofeja.

Nikako nije zanemarljivo to što će Miljenović i drugovi do nedelje u 17 časova i početka finala sigurno moći bolje da se regenerišu, nego pobednik polufinala Zvezda - Partizan, koje bi trebalo da se završi tek oko 23 časa u subotu.

MEGA: Zagorac 17 (4sk), Miljenović 14 (7as), Krstić 14 (4sk), Musli 10 (5sk, 3blk), Jaramaz 10, Kešelj 8 (4sk), Jokić 6 (6sk, 4as, 3ukr), Simović 5, Đoković 1, Nikolić, Veljković, Simeunović.

VRŠAC: Tomašević 14 (6sk), Davidovac 12 (6sk, 3as), Apić 10, Riboškić 8, Balmazović 7, Dimić 6, Mitrović 6, Savović 2, Cvetanović 1, Radivojević, Tanasković, Petrović.

Utakmica je od prvog podbacivanja odigrana u visokom ritmu. Početak je protekao u znaku obostrane efikasnosti (19:17 - 6. minut), da bi Mega između 11. i 14. minuta serijom od 13:2 stekla najveću prednost - 38:24, zakucavanjem Dejana Muslija.

Vršac je posle toga "zonom" usporio napad Mege i na drugoj strani uhvatio priključak trojkom Riboškića u 17. minutu (40:34).

Na poluvremenu je Mega vodila 45:37, što joj nije ništa garantovalo u nastavku, ali su se Milojevićevi puleni postarali da izbegnu neizvesnu završnicu.

Od 52:41 u 23. minutu, do kraja treće deonice napravili su seriju 18:2 i stekli maksimalnih "plus 27" - 70:43. Posle toga je bilo prostora da nosioci igre i pre poslednjeg zvuka sirene počnu oporavak i pripremu za veliko finale u dvorani Čair.

Rade Zagorac, Nenad Miljenović, Nikola Jokić... uz pomoć iskusnijih Nemanje Krstića, Dejana Muslija i Marka Kešelja, sigurno će imati šta da (po)kažu i u toj utakmici.