Obradović terao Barsu do produžetka

Alba u četvrtoj četvrtini anulirala zaostatak od 15 poena, pa poklekla u dodatnih pet minuta. Posle CSKA i Efes izgubio kod kuće.

Ekipa Albe, sa klupe predvođena Sašom Obradovićem, kao gost je namučila Barselonu, ali nije uspela da napravi veliko iznenađenje - 92:82, nakon 77:77 u regularnih 40 minuta.

Barsa sa Panatinaikosom (skor 5-3) deli treće i četvrto mesto na tabeli E grupe, a Alba i Žalgiris sa po 3-5 imaju male šanse da ih prestignu, pogotovo što su Katalonci u produžetku odgovorili istom merom na poraz u Berlinu, na početku Top 16 faze (70:80).

Tim Ćavija Paskvala devet minuta pre kraja vodio je 61:46, a pet i po minuta pre kraja 66:54, da bi Alba 21 sekundu pre kraja izjednačila trojkom Redinga (75:75) i potom u poslednjem napadu košem Radoševića.

Gosti u produžetku četiri minuta nisu postigli poen i ostali su daleko od podviga, što bi pobeda u Blaugrani sigurno bila, uz neigranje plejmejkera Hemondsa i odličnog krilnog centra Meklina.

CSKA je na povratku Kirilenka u Moskvi poražen od Fenerbahčea 75:81, uz isključenje Miloša Teodosića zbog protesta u samom finišu.

Sada je Olimpijakos sam na čelu F grupe, a CSKA i Fener drugi i treći, sa istim brojem pobeda i poraza, ali i prednošću ekipe Željka Obradovića u međusobnom skoru.

Ivkovićev Efes nije uspeo da se vrati u pravi ritam posle osvajanja Kupa Turske i na svom parketu je izgubio od direktnog konkurenta za plasman u četvrtfinale, Laboral Kuće.

Za utehu, Efes je u dva međusobna meča ostvario bolju koš-razliku, što može da bude od značaja ako ostanu poravnati i na kraju Top 16 faze.

Real Madrid - Crvena zvezda Telekom 85:61

TABELA: Real 7-1, Makabi 6-2, Barselona 5-3, PAO 5-3, Alba 3-5, Žalgiris 3-5, Galatasaraj 2-6, Zvezda 1-7.

Nižnji Novgorod - Emporio Armani 76:85

TABELA: Olimpijakos 7-1, Fenerbahče 6-2, CSKA 6-2, Efes 4-4, Laboral 4-4, Nižnji 2-6, Armani 2-6, Unikaha 1-7.