Mirotić "eksplodirao"!

Nekadašnji krilni centar Reala postavio rekord NBA karijere u porazu Čikaga od Los Anđeles Klipersa.

Nikola Mirotić zablistao je u nedeljnom "matineu" sa Los Anđeles Klipersima, zabeleživši 29 poena i devet skokova, ali je Čikago uprkos njegovoj sjajnoj partiji izgubio rezultatom 86:96.

Ekipe su u poslednju četvrtinu ušle izjednačene (69:69), a onda je Mirotić odigrao "simultanku" sa Klipersima i naravno - izgubio.

Podgoričanin sa španskim pasošem u poslednjih 12 minuta je postigao 16 od 17 poena svog tima, dakle sve osim jednog slobodnog bacanja Žoakima Noe.

Na drugoj strani su koš Bulsa rešetali Kris Pol (28p, 5sk, 12as) i Džamal Kroford (16p), a čak je i Deandre Džordan na liniji slobodnih bacanja "nadmašio sebe", šutirajući 4/8.

Mirotić je dobio veću minutažu od uobičajene zbog povreda Tadža Gibsona, a indirektno i Derika Rouza ("skraćena" klupa).

Do sada mu je rekord u debitantskoj sezoni iznosio 27 poena, kada je protiv Memfisa sredinom decembra šutirao trojke 6/6.

Klipersi su sa skorom 39-21 peti na Zapadu, dok Čikago (37-23) sa Torontom i Klivlendom vodi borbu za drugo mesto u Istočnoj konferenciji.