Šou u Malagi: Efes izgubio "bombom" Tulsona

Fenomenalna završnica poslednje utakmice 9. kola Top 16. Rajan Tulson je heroj Unikahe.

Nije moglo da bude spektakularnije!

U Top 16 fazi Evrolige više ne postoji tim bez bar dve pobede. Crvena zvezda Telekom popravila je svoj skor u duelu sa šampionom, a Unikaha je takođe došla do 2-7 u petak uveče.

I to uz dramu i pobedu za pamćenje!

Tim iz Malage vodio je kod kuće protiv Efesa 38 minuta - na momente i čak 14 razlike, sve dok se u završnici nije razigrao Tomas Ertel i doneo timu Dušana Ivkovića prvo vođstvo u finišu 83:82.

Malaga je odgovorila, opet povela, ali je fenomenalni Francuz ubacio 5,8 sekundi pre kraja trojku za izjednačenje - 90:90. Pozvan je tajm-aut, nazirao se produžetak...

Međutim, sjajni Rajan Tulson nije bio raspoložen da igra još pet minuta! Prihvatio je loptu, kratko driblao Darija Šarića, pa pogodio sa više od osam metara, uz korak unazad. Bam!

Kada je lopta prošla kroz mrežicu, do kraja je ostalo još samo 0,8 sekundi. Možda dovoljno vremena za Dušana Kecmana, ali ne i za Efes da stvori čudo, pa se tim iz Turske pomirio sa svojim petim porazom, kojim se izjednačio na tabeli Grupe F sa Laboral Kućom (oba tima imaju skor 4-5).

Utakmicu je sudio i srpski arbitar Ilija Belošević, a Tulson je sa 25 poena (3/7 za tri) zasenio i odličan učinak Ertela, koji je završio utakmicu sa 23 poena, bez promašaja za tri (3/3) i pet asistencija.

Srpski centar Nenad Krstić igrao je za goste 26 minuta i umalo ostvario dabl-dabl učinak (14 p, 9 sk).

Galatasaraj - Real Madrid 19.00

TABELA: Real 7-1, Makabi 6-3, Barselona 6-3, Panatinaikos 5-4, Alba 4-5, Žalgiris 3-6, Zvezda 2-7, Galatasaraj 2-7.

/Adams 31 - Fridzon 13, Teodosić 11, 8as/

TABELA: Olimpijakos 8-1, Fenerbahče 7-2, CSKA 7-2, Efes 4-5, Laboral Kuća 4-5, Nižnji 2-7, Unikaha 2-7, Armani 2-7.